[]

Neden çalışamıyorum? bende ne ters gidiyor ?

ingilizce çalışacağım misal; kitabı okurken gidiyorum sözlüğe takılıyorum,gidiyorum film açıyorum.sonra zorluyorum kendimi kitabı gene açıyorum bu sefer kafam aşağı gidiyor göbeğimle oynuyorum ,kollarımı kaslarımı geriyorum.gene tutmaya çalışıyorum odaklanıyorum kitaba aklıma başka şeyler geliyor.sanki beynimde bir cihaz var ders çalışacağım zaman devreye giriyor ve beni ders çalışmaktan saptırıyor.
ne yapmam gerekir ? 
Performans kaygısı? Yapamayacağınızı düşünme? Mükemmeliyetçilik? Ya her şeyi müthiş anlama ya da hiç yapmama zorundalığı? Seçin beğenin alın.

Bunun için yapmanız gereken şey, bundan bilmem kaç zaman sonraki sınavı düşünmek değil; sadece o anki güne ve o günkü gerçekçi hedefe yönelmek. Atıyorum 100 soru veya iki konu hedefse daha fazlasını ya da azını yapmamak gibi.
  • mor bembombom  (06.06.19 14:22:57) 
hayır sınavım felan yok. sadece kendimi geliştirmek için ingilizce çalışmak istiyorum.ama niye beynim beni alıkoyuyor.bir fakir cahil işe yaramayan biri olmak mı kodlanmış dünyaya gelirken dnalarıma yoksa çocukken yapılan aşılarla genetiğimi bu yönde mi değiştirdiler ?


  • trablon  (06.06.19 14:25:41) 
tembel olmak istemiyorum işte anlatamıyor muyum? ben değişmek istiyorum,bilgiye aç haldeyken neden bilgiden kendimi kısıtlayan bir bedenim var anlamıyorum .anlam veremiyorum ...


  • trablon  (06.06.19 14:34:41) 
interneti kapattır. zaten sıkıntıdan mecbur kalacaksın. yeterince zaman geçip disiplin haline getirince yine açtırırsın.


  • selam  (06.06.19 14:39:03) 
pratik yapacaksiniz bu kadar. gelismemis bir kasiniz gibi dusunun bu huyunuzu. bazi insanlar oturup calisir. sizde bu kas gelismemis. nasil ki bacak kol kaslarimizi gelistirmek icin antrenman yapariz, siz de konsantrasyonunuzu gelistirmek icin antrenman yapacaksiniz. farkli teknikler deneyeceksiniz, imkan varsa tablet telefon birine verin ders calisma surecinde, pomodoro deneyin vs. Bu kadar kolay sapabiliyorsaniz, bu konuyu gelistirmek icin calismaktan baska pek bir alternatif yok. Hergun deneyerek, hergun antrenman yaparak gelistireceksiniz. belki aliskanlik kazanmakla ilgili yazilar okuyup bunu uygulamaya calisabilirsiniz; temel olarak en basit adimdan baslayip hergun bir tik arttirmak olarak, ilk gun bir dakika calismak, ikinci gun iki dakika vs.


  • kassiopeia  (06.06.19 14:40:12) 
ders çalışmaya dair motivasyonunuz düşük gibi görünüyor. günümüzde telefonlar bilgisayarlar bu kadar cazipken ve 73537210 yılımız ders çalışmakla geçtiğinden motivasyonun var olması büyük bir olay zaten.

yapılması gereken ise isteğin gelmesini beklemeden çalışmaya başlamak. anladığım kadarıyla siz başlıyorsunuz ama devamı gelmiyor. tam bu noktada sizi devam etmekten alıkoyan her ne ise uzak tutun. telefonu kapatın, göbeğinizden elinizi çekin,(kasları germekte çok sorun yok, ama süreyi uzun tutmayın)... eliniz istemsizce gidecektir telefona göbeğe kol kıllarına vs. bunu fark ettiğiniz anda kendinizi durdurun ve kitaba geri dönün.

bir de bunu yaparken kendinize süre tutun. başlarda sadece 15-20 dakika süreyle çalışın, sonrasında bu süreyi artırabilirsiniz. bu da motivasyonunuzu artırmaya yarayacaktır.

kolaylıklar dilerim ^^
  • serbest gezen koala  (06.06.19 18:21:50) 
konsantrasyon eksikliği olabilir. pomodoro tekniği falan dene. 25 dk koronometre kur odaklanmaya çalış. süreyi kısaltabilirsin de. 15 dk falan olabilir.


  • black mamba  (06.06.19 18:40:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.