[]

doktorların net bir şey soylemedigi/soyleyemedigi durum

Merhaba, usenirseniz hepsini okumaya bilirsiniz,
Özet: bazı sikayetlerim var doktora gidip verilen tedaviyi takip ediyorum ama sonuç alamıyorum, gittiğim doktorlar buna net bir açıklama yapmadığı ve ilaçlar bir değişiklik yaratmadığı için de bir aşamada başka doktora gideyim bari oluyor.

1- böyle bir durumda kalan oldu mu? Neler oldu bitti bu surecinizde?
2- İzmir'de onerebileceginiz bir nörolog ve psikiyatr var mıdır?

Olmayan tatları ve kokuları duyumsadigim oluyor, ama gerçek olmadıklarını da biliyorum, ama ortam uygunsa o kokuya gerçek zannettigim de oluyor. mesela yazın mandalina kokusu almam mümkün değil ama burnuma sürekli mandalina kokusu geliyor şu ara ve rahatsız oluyorum. Bir de sol bacagimda ve kolumda bir huzursuzluk hissi oluyor bazen ve uyulmadığı oluyor. Doktora gitme sebebim bunlardi başta.

Nöroloji ve psikiyatri arasında dolaştım epeydir (3.deyim, yani birine gittiğimde diğerine sevk ettiği için ikili olarak gidiyorum farklı hastanelerdeki doktorlara), dolaştım dediğim de 4-5 aylık periyotlarla hem verdikleri ilaçlardan herhangi bir fayda görmeyip hem "bir süre daha ilaçlara devam edeceğiz" dışında bir açıklama alamayıp hem de ilaçların farklı yan etkileri ile uğraşmak zorunda kaldığım icin başka hastane/doktorlara gittim.

Sonuncu ve hala kontrole gittigim nörolog eeg çektiği için, psikiyatr da mmpi uyguladığı için yani tetkiksiz müdahaleye baslamadiklari için daha güvenilir geldiler diye devam ediyorum ama 6 ay oldu ve sikayetlerimde de bir değişiklik yok. Onlar da "böyle devam edeceğiz, biraz sabretmelisiniz" diyorlar bunu söylediğimde.

Konulan tanılar bu süreçte: temporal lob epilepsisi, dissosiyatif bozukluklar, karışık anksiyete bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, OKB.

 
teşhisler makul tedaviye devam etmelisiniz. farklı olarak önerebileceğim kitap var:


beyin ve bağırsak - dr. perlmutter

sonrasında birkaç ileri okuma yapıp bağırsak floranızı iyileştirmeye çalışın. psikiyatristinize de bundan bahsedin. nasıl bir tepki verir bilmem ama siz araştırdıktan sonra kararınızı verin. bağırsak düzeldikçe bağışıklığınız da güçlenecektir ve beyninizdeki bu sorun yaratan şeyin düzeleceğini düşünüyorum.
  • dismainpula  (06.06.19 03:08:35) 
Mr vs çekilmiştir İzmir Ege üniversitesi Ayşe Nur yüceyar ı öneririm kimsenin teşhis koyamadığı hastalığımı o buldu. Yıllardır çektiğim azaptan kurtuldum


  • eylul  (06.06.19 10:58:46) 
duygudurumumun dalgalandığı bir dönemde olmadık kokular almak gibi bir sorunum olmuştu. okb hayat tarzımdı o sıra. bir de, uyuşmalar bağımsız olabilir kokusal halusinasyonlardan. mindfulness taktikleri rahatlatabilir, belki? geçmiş olsun...


  • e haliyle  (07.06.19 00:14:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.