[]

Girit ve sardinya adasi tavsiyeleri

Ani bir kararla kuzenim ile Girit'e gitmeye karar verdik. Uçak bileti ve oteli ayarladık. 8 gün kalacağız. Fakat öyle daha öncesinden düşünülmüş bir şey olmadığından plan filan yapmadık. Nerelere gidelim, görelim? Mutlaka dikkat edin diyebileceğiz bir şeyler var mıdır? 2 kadın olacağız bu arada.

Kardeşim de Sardinya adasına gidecek 5 günlüğüne arkadaş grubu ile. Onlar için verebileceğiniz tavsiyeleriniz var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden herkese.


 
Araba kiralayin


  • kuehles blondes  (05.06.19 18:13:21) 
Araba kiralama ihtimalimiz yok ya. Kuzenim normalde ingiltere'de yaşıyor zaten; sağ direksiyona alışkın. Ben de bilmediğim yerlerde araç kullanacak kadar usta bir şoför değilim.


  • fraise  (05.06.19 18:14:41) 
Giriti çok bilmem ama Sardegnada özellikle araba şart. Yani girit için de aynısı geçerli, buralar öyle toplu taşıma altyapısı olan yerler olmuyor genelde. Muğla'ya gittiğinizi falan düşünün mesela, dalaman havalimanına gidiyorsunuz, havalimanın etrafında bi tane plaj var, orada mı takılacaksın. Araba kiralarsan fethiye marmaris datça koy koy dolaşırsın. Sürekli taksi arayacak haliniz de yok.


  • mirafiori  (05.06.19 18:21:02) 
Sardinya'da Alghero'ya uğranabilir, sevimli ve sakin bir yer.


  • edaddy  (05.06.19 19:00:48) 
Hangi Şehre iniyorsunuz? Chania, Heraklion?


  • kostas  (05.06.19 21:17:12) 
@kostas, heraklion'a ineceğiz.


  • fraise  (05.06.19 22:28:34) 
Dönüşünüz de Heraklion'dan olacaksa Sitia, Rethymno ve Chania'yı planınıza ekleyin derim. Heraklion'da mutlaka Knossos sarayını ziyaret edin. Bu şehirler arasında iyi işleyen otobüs ağı var (bkz: k-tel). Diğer bir alternatif (diğer şehirlere geçmeyecekseniz) Heraklion'dan Santorini'ye geçmeniz olabilir. Ayrıntı için mesaj atabilirsiniz.


  • kostas  (06.06.19 10:48:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.