Cinsiyet değiştirme ameliyatı olanların

Sakalları nasıl çıkıyor? Yani hormon takviyesi falan olduğunu düşünüyorum ama bu kadın yani, bazılarının çok güzel çıkıyor. Ekme falan olabilir mi? Ya da sakalı çıkmayan bi erkek aynı hormon tedavisini görse sakalı çıkar mı?

hormonlarla oluyor, ekme falan yok.

  • tabirimekruh  (05.06.19 16:14:28)
aynı hormonları normal bi erkek birey kullansa sakal çıkartır mı peki

  • bidakikanizialicam  (05.06.19 16:20:32)
Doktor kontrolünde alınması lazım o hormonların. Eğer sakallarınızın çıkmama sebebi hormonlarınızdaki bir bozukluksa doktor kontrolünde ilaçla çıkar tabii. Ama genetik de olabiliyor herhalde. İlla hormona bağlı olmayabilir.

  • inawen  (05.06.19 16:45:26)
genetik de olsa hormon takviyesi ile erkekte de çıkar.

  • tabirimekruh  (05.06.19 16:50:30)
benim de merak ettiğim @tabirimekruh'un söylediğiydi. yani kadın olmaktan daha genetik ne olabilir ki. onlarda bile çıkabiliyorsa erkeklerde de çıkması lazım diye düşünüyordum

  • bidakikanizialicam  (05.06.19 16:52:55)
Aşırı testesteron saç da döker. Sakal yapacağım diye saçtan olmayın

  • westblack  (05.06.19 18:29:58)
@tabirimekruh

Genetik kaynaklı köselik ve hormon kaynaklı köselik var örneğin. İlkine hormon verseniz de işe yaramaz. Ondan bahsediyorum.
  • inawen  (05.06.19 23:48:10)