[]

Macbook Pro 0'lama

Elimde 2010 macbook pro mid var. Artık iyice kabak tadı vermeye başladı.

Baya bi' yaşadı arada 1 kere bataryası şişti onu değiştirdim onun dışında birşey yapmadık fakat artık hem çok fazla ısınıyor hem de çok fazla ses çıkartıyor ve safari açıkken youtube'da filan donuyor.

format benzeri birşey var mı bunlarda bi'de onu deneyeyim.

 
bitradar.net
ayrıca ssd almanı tavsiye ederim.

  • gelecegin yildizi  (05.06.19 01:30:19 ~ 01:30:48) 
9 sene onceki macbook'tan bahsediyoruz, nasil yapilacagini da sorduguna gore daha once hic sifirlanmamis. normaldir.

reinstall diye bir sey var bunlarda. cd md takmiyosun. direkt tus kombinasyonu ile.
burada detayli yaziyor. support.apple.com

diski sileblirsin, format tam olarak orasi oluyor.

High Sierra aliyor cihaz eger Mountain Lion ve yukarisi var ise.

aslinda baska bircok seyler var yapacak ama kararliysan yapistir gitsin. sonra da onlari yaparsin.

takildigin yer olursa sorabilirsin.
  • supergirl  (05.06.19 01:54:01 ~ 01:54:48) 
taktigi vereyim: arti servis’e git once fanlarini temizlet termal macunu falan yenilet. sonra bir ssd ve ram guncellemesi yap. sonra el capitan imaji bul. temiz kurulum yap uzerine. uc bes sene daha goturur. workstation olmaz belki ama gundelik isleri her turlu yaparsin.


  • alperz  (05.06.19 10:43:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.