[]

Ntv de izlediğim bir belgeselin adını buldurmaca ?

Belgesel yiyecek içecek üzerineydi. Iki belgeseli katıp karıştırıp da hatırlıyor da olabilirim ama hatırladıklarım şunlar
1) az yediğini soyleyip kilolu olan ve çok yedigini söyleyip zayif olan insanlara bir sıvı içirip bir hafta izliyorlar. Aslinda tam tersi olduğu ortaya cikiyor.
2) iki grup insanın önüne sınırsız tavuk kanadi koyuluyor. Yenilen kanat kemikleri devamlı olarak temizlenen grubun çok daha fazla yediği ortaya çıkıyor.
3) 4-5 farklı ilaç kullanan bir bilim insanı fareler üzerinde bir deney yapıyor. Fazla yiyen farelerin bedenlerini büyüttüğü, az yiyen farelerin ise yeni sinir hücreleri oluşturduklarını gözlemliyor.
4) en uygun beslenme düzeninin 2 gün kalori kısıtlaması diğer günler serbest olduğuna kanaat getiriyor.
5) isminde food kelimesi vardi sanki

 
Bbc Earth’de de vardı,şu olabilir mi?youtu.be


  • arenas  (03.06.19 21:27:16) 
Malesef bu değil


  • lapris  (03.06.19 22:01:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.