5 katlı apartmanı boyamak 37 bin lira tutar mı?

Nasıl bu kadar çok tutuyor? Daire başı 2050 lira. Hile hurda yapamazlar diye düşinüyorum.

5 katlı binanın içi mi boyanıcak dışı mı? İç dış bir mi?

  • Boris  (03.06.19 20:19:47)
3 kişiden fiyat alın, belli olur

  • Kahir ekseriyet  (03.06.19 20:23:53)
Oha. Tek cepheye 7 bin lira yazıyoruz. 4*7 28 bin.

İç dışsa ve istanbulsa normal. Ankarada her şey dahil 30 binden fazla para tutmaz bu iş. Taş çatlasa
  • (s)AINT  (03.06.19 20:26:57)
Istanbul icin de anormal. Daireyi 1.5k ya boyuyorlar. Dis cephe icin de 5 e anlassanmaks 12 13 cikar.

Yine de kahir ekseriyet +1
  • baldan kaymak  (03.06.19 20:48:56)
Pahalı

  • photo85  (03.06.19 20:52:20)
Dış cephe olayında işin içine işçilerin sigortaları da girer. Maliyetler artar. Ev boyamaya benzemez o iş. İskele kurulacaksa kimse o riske girmez. Girene de yaptırmayın zaten. Adam gibi sigortalı işçi çalıştırsın boyatan adam.

  • (s)AINT  (03.06.19 20:53:58)
Kullanılacak boya, cephede yapılacak onarımlar vs. Fiyat belirlemede önemli kriterler. Ve verilen fiyat hiç abartılı değil. Bu tip tadilat işlerinde bir şartname hazırlarsanız ve fiyat tekliflerini o şartnameyle alırsanız, kaliteli bir iş yaptırmış olursunuz ve kafanız rahat olur.

  • 16f628a  (03.06.19 22:12:51)
Muhtemelen iç dış arkadaşlar. İstanbul'da bu fiyat normalse, biz maraş'tayız, bir kazıktan bahsedebiliriz o zaman.

  • Tochinoshin  (03.06.19 22:48:02)
biz 40bin vermiştik bir kaç yıl önce ama çatıya bişeylerde yapılmıştı

  • wishmaythşngs  (03.06.19 22:48:56)
bizim apartman boyandı 3 sene evvel, 10 katlı 40 blok apartman için daire başına 3er binlira ödedik bunun içinde 500 tl hidrofor parası da vardı.

iskele kurulacak, dış cephe boyaları pahalıdır, kabaran dökülen yerler kazınıp astar atılacak, tekrar boyanacak.

pahalı olabilir ama kaliteli boya malzeme kullanılacaksa fiyat normal. paranın değeri yok.

ha bizim apartmanlara iskele kurulmuyor tepeden aşağı inen o zımbırtılardan bağlıyolar. iskele olsa ikiye katlardı fiyatı.
  • Fodera  (03.06.19 22:53:34 ~ 04.06.19 01:31:53)
Sadece dış cephe için bile normal fiyat.

  • malheiros  (03.06.19 23:35:14)
Normal diyenlere bakma.

Bir yakınım 8 ay önce
4kat+teras dış cephesini 35 bin tl'ye kaplama(giydirme)yaptırdı.
Senin bahsettiğin işin, büyük kısmı işçilik zaten.
Armut vb. yerlerden teklif alabilirsin.
  • lemon cake  (04.06.19 02:02:55)
senin yakının yaptırır, fatura istemez fiş istemez, apartman olunca otomatik olarak fatura olmak zorunda. apartman sakinin teki şikayet etse dolandırılıyoruz diye, yönetici fatura ibraz edemezse başına bela alır.

ayrıca 2şer binlira nakit ödeyemeyeceği için, apartman kredisi çekilir büyük ihtimalle, oradan da dosya masrafı faiz ıvır zıvır işler
  • Fodera  (04.06.19 08:36:26 ~ 14:39:39)
Bu işlerde para tutan şey işçiliktir. İşçilik pahalı. Bi duvarı kısmi kırdır, tesisatı kısmi değiştir, kapat, seramik döşe. Malzeme 100-15 tutuyosa işçilik 3 katı tutar.

Adam iskele kiralayacak, bikaç kişi çalıştıracak, sigortalarını yatıracak. Falan filan. Boya moya, dış cephe kaplama malzemesi falan para tutmaz. Fiyat öyle uçuk kaçık bi fiyat değil.

Ama 20 bin fiyat bile verseler arar, sorar, soruştururum. Sen de öyle yap. Armut marmut bi şey varmış ama sigorta eksperlerinden de tanıdık usta var mı sorabilirsin. Yangın eksperi olacak ama.

Onun dışında bu işlerle her mahallede uğraşan bi inşaat taşeronu firma vardır ufaklardan. Bulması çok kolay.

Faturaya da gerek yok. Apartman karar defterine yazıp herkese imza attırın yeter.
  • (s)AINT  (04.06.19 15:40:23)