[]

Yatırım

Şimdiye kadar hiç yatırım yapmamış bir cahile altın veya döviz nereden alınır konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bankada bir miktar para var bunu çekip kuyumcuya ya da döviz bürosuna gitmek mi mantıklı yoksa hiç parayı görmeden bankada altın/döviz hesabı açıp oraya aktarmak mı? Bankalarla kuyumcu arasında kurlar çok fark ediyor mu mesela? Bir de yatırım öneriniz olursa duymak isterim sonuçlarından sizi sorumlu tutmayacağım :) teşekkürler.
 
genelde en uygun döviz ziraat bankasından alınıyor.
bankadan kağıt dolar al, eve koy. çünkü tayyib kıdem tazminatından sonra bankalardaki dolarlarada çökebilir.
ona oy verenlerin %95'ini bankada doları yok
  • aslindasorunumpsikolojik  (03.06.19 01:40:15) 
Tek bir araca yatırım yapma. Genelde kur yükselirken borsa düşer. Yani dolar aldın ve düşüyorsa keşke borsa da olsaydım dersin. Özellikle geçen hafta borsadaki hisseler çok ucuzlamıştı. Yani değerler neredeyse 5 yıl öncesinin fiyatlarına geldi. En çok işlem yapılan kağıtların grafiklerine bakarak bunu görebilirsin. Altın ise biraz daha farklı hem dolar kuruna hem de ons fiyatına bağlı. Yatırım orta ve uzun ise borsa daha fazla kar getirebilir ancak ben biraz garanticiyim dersen altın en iyi tercih olacaktır. Eğer bankaların işlem saati aralığında altın alırsan makas çok fazla olmuyor ki ben bunu tercih ediyorum. Yazdıklarım bir yatırım danışmanlığı değil sadece kendi tecrübelerimdir.


  • bagcivan  (03.06.19 03:35:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.