[]

Bir takım köpek eğitim sorunsalları

Hocamlar selamlar,

Şimdi aramıza geçen ay katılan 9 aylık bir evladımız var. Kendisi tuvaletini sadece ama sadece gazeteye yapmaya alışmış, bu sebeple dışarıda ne yaptıysak tuvaletini yaptıramadık, bununla ilgili sizlerin tavsiyeleri nelerdir ?
Bunun haricinde şöyle de bir huyu var, ilgilenilmediği zaman hırlıyor ve havlayıp koşturuyor. Bu hırlama çok agresif bir şekilde değil de önce homurdanıp sonra bir kere havlayıp koşmaya başlıyor. Bunu sadece beyefendiyle o an oyun oynarsak bırakıyor. Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebiliriz ?

Son olarak Ankarada bize tavsiye edebileceğiniz köpek eğitmeni var mıdır ?

 
Selam eğitmen değilim, bir eğitmen yanlış diyebilir dediğime ancak bir süre köpek bakmış biri olarak gözlemim köpeklerin kademeli olarak öğrendikleri, dışarıdayken gazete sererek alıştırabilirsiniz diye düşündüm ve evde de gazete sermeyin, bu şekilde alışabilir bir ihtimal.

Daha yavru sayılır oyuncu olması doğal, yeterince oyuncağı yoksa sıkılıyor olabilir. Bir de oyalayacak ödül mamaları var mesela dana gırtlak gibi, bunları da alın baya enerjilerini alıyor ayrıca çok seviyorlar ve dişleri için de faydalı
  • mabesa  (03.06.19 01:44:26) 
Yere serdiğiniz çiş gazetesini her gün biraz kapıya yaklaştırın. En sonunda da kapının hemen dışına bırakın. Öyle öyle iştediğiniz yere kadar gidin.
Köpeklerde yaşam alanlarına dışkılamama içgüdüsü vardır. Her gün ama mutlaka aynı saatte ev dışında gezdirirseniz evde çiş kaka yapmayacaktır.
Bir duyuruya bu konuda önceden detaylı cevap yazmıştım. O cevabımı bulup okursanız faydası olur.
  • Mirket  (03.06.19 10:39:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.