[]

konya gezisi

merhaba,

bayramda gezmek için konya'ya gidelim diyoruz ama hiç gitmedik.

neleri önerirsiniz, neleri görmeliyiz ? şuraya bakmadan dönmeyin dediğiniz yerler nereler ?

teşekkürler.

 
Kelebekler vadisine kesinlikle gidilmeli. Bayramda açık mıdır bilmiyorum sorun isterseniz. Hemen aynı yerde çiçek parkı gibi bir yer var orayı da gezersiniz.

Etli ekmek için havzan iyi diyorlar ama bence cemo iyi. Türkiyede cemodan yemeyen ünlü yok sanırım :d.

Küflü peynirini yerel halk seviyor. Tadını sevmeme ihtimaliniz yüksek ama merkezde pidesini falan yapan vardı. Denenebilir.
  • bahoho  (02.06.19 21:21:47) 
Bi numara yok gitme


  • owaki  (02.06.19 21:27:33) 
Sille


  • adwokat  (02.06.19 21:55:44) 
Kelebekler vadisi. Mevlana. Karatay Medresesi, Alaaddin Tepesi, Japon Parkı. Bir de Konya'yı tepeden gören Akyokus Tepesi.
Yemek için Tiritci Mithat'a kesin ugra, Mevlana Muzesi'ne 5 dakika. Yemegi yedikten sonra karşında 1867 yılında Sultan Abdulaziz'in annesi Pertevniyal Sultan tarafından yeniden inşa ettirilen ve barok esinlenmeler görülen harikulade aziziye camisi var onu da görürsün.
Etli ekmek de gömün iyi yapan birkac yer var google'a sor birine git, ayrıca bicak arasi veya mevlana da yiyebilirsin konya mutfağı iyidir.
  • karacigerim vur kadehlere  (02.06.19 23:21:43) 
Ecdat parkında turlayın ve ardından cemo’da etli ekmek yiyin.


  • adwokat  (03.06.19 15:37:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.