Anneannem için doktor branşı ve öneri

Sitedeki doktor arkadaşlar, anneannem 76 yaşında ve son 1,5 yılda şöyle bir hastalık öyküsü var.

Not: Hasta uzun zamandır tansiyon ilaçları kullanmakta.
1,5 yıl önce ishal ve aşırı su kaybından hastaneye yatış, 2 seans diyaliz. Akut böbrek yetmezliği tanısı. (Kreatinin 1000'in üstüne çıkmıştı)
Bundan 5 ay sonra koluna pıhtı atması ile morarması, damarın ameliyat edilmesi. 1 hafta içinde ikinci kez bu kez beyne pıhtı atması ama kalıcı hasar olmadan atlatması.
Ardından anjiyo + atardamarın balon ile açılması ve kalp damarına stent.
Herşey yolunda derken 6 ay sonra sodyum düşüklüğü nedeniyle hastaneye yatış (2 ay arayla 2 defa)
nefrolog, kardiyolog gördü bu süreçte sürekli.
Son 3 aydır ise nefes almada sıkıntı, bacaklarda ve karında şişlik.
Doktora gidildiğinde idrar söktürücü kullanması tavsiye edilip gönderiliyor.
2 gün önceki kan tahlili ve ultrason sonuçları ekte. 2 gün serum destekli olarak hastanede idrar çıkışı sağlandı. Çok az rahatlama var ama nefes darlığı devam ediyor.
Kullandığı ilaçlar kan sulandırıcı, tansiyon hapı ve idrar sökücü.

Bu bilgilere göre teşhis ve tedavi yapmanızı beklemiyorum elbette ama kısaca yorumunuz ve yönlendirmenizle beni aydınlatırsanız sevinirim. Memleketteki (Bandırma ilçesi) doktor yapabilecek birşeyi olmadığını ve İstanbul'da bir gastroenteroloji doktoruna gitmesini söylemiş. Ne diyorsunuz?

Son şikayetine göre gastroya gitsin. Zaten yatıracak nefro da takip eder. Karın içi sıvı toplanması görünüyor. Bu önceki nefrolojik şikayetiyle de ilintili. Fazla vakit kaybetmeden başvurun enfeksiyon riski ve yaş açısından. Şifa bulur umarım. Geçmiş olsun

  • gatherer  (02.06.19 01:49:43)