8tl ye gittigim yer 35tl oldu

Benim kazancim 4 kat arrti mi?
Yok nasil olcak bu isler?
Bir ara bi dis gucler vardi kimdi onlar? Gidip hesap sorucam da.

Senin kazancın 4 kat artmadı. Aksine senin sahip olduğun alim gücü yüzde 80 azaldı.

@ted'in uyarısıyla yüzde 80 inmiş.
  • put it in your appropriate place  (01.06.19 17:47:10 ~ 19:40:45)
sen faakirlestin kardes

ama senin de dedigin gibi bunlar hep dis gucler, yoksa ekonomimiz layikiyla yonetiliyor orada sorun yok
  • exlibris  (01.06.19 18:32:31)
(bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)

Soruyu soran da gayet farkında kazancının dört kat artmadığının. Serzenişte bulunuyor burada açıkça.

Valla benim de on yıl önce 7 tl'ye aldığım ürün 52 tl'ye çıkmıştı en son. Yüzde 500 zam yemiş tam olarak. Sorarlarsa ekonomi çok iyi deriz, kim bilecek?
  • hatun  (01.06.19 18:48:46 ~ 18:50:03)
Bu arada pardon sunlari yazmam lazim,
3 firma vardi simdi bir. Yer bulammiyorsun.
Eskiden yazlari dondurma kislari sandwich soguk sicak icecek + kraker ve yolun sonuna dogru turk kahvesi vardi. Ekranlardan avenger 1 2 3 izleyebiliyordun baya bildigin internetine baglanip tv izleyebiliyordun.

Simdi sadece su ve bozuk ekran var.
  • dedim dedim de kime dedim  (01.06.19 19:38:27)
sadece otobüs değil budo bile 40 tl oldu. 2 sene önce kampanya ile 10 tl'ye bilet alınabiliyordu. otobüs fiyatı neredeyse.

  • nothing in my way  (01.06.19 20:00:19)
Geçen sene 4 tl'ye aldığım oje şimdi 8 tl. Azıcık iyi bir oje alayım dersen 15-20 tl. Oje lan bu alt tarafı.

Maaşım işe başladığım zamana göre 2 kattan daha fazla arttı. Sabit giderim yarı yarıya azaldı(sıfırdan ev kurdum, eşya borcu ödedim başladığım zaman). İlk yıllarımda tüm gidere rağmen para biriktirebiliyordum. Şimdi maaş yetsin diye uğraşıyorum.

Hesap sormaya beraber gidelim lütfen. Ben de onlara çok kırgınım.
  • siyah noktali film  (01.06.19 20:01:52)