[]

Yurtdışındayken Kredi Kartını Kullanmak

Ziraat kartımla yurtdışında bir şey alırsam dolar olarak bankanın güncel satış kurundan mı çeker? Şu an investingde 5,83 ama banka 5,96'dan satıyor. Hesapta yeterli bakiye olmayabilir banka kurundan satarsa.
 
evet. bazı bankalarda komisyon da olabiliyor ayrıca.
bir de eur çekip usd ye çevirip sonra size usd kur çevrimi yapma durumları da olabiliyor. pos cihazında otomatik kur çevrimi yapmasınlar yani yerel para neyse onla çeksinler.

yoksa tl yerine eur cihazın kuruyla çekiyorlar misal. sonra onu bir de usd ye çeviriyorlar. sonra siz o usd kurunu ödüyorsunuz.
tl-eur çevriminde asıl kazığı yiyorsunuz.
tl yerine yerel para birimini koyunuz.
  • ozdek  (01.06.19 12:24:00) 
Ziraat bankasındaki günün en yüksek kurundan.


  • master of ceremonies  (01.06.19 12:32:04) 
İş bankası kartımda dolar ekstresi özelliği var. Son ödeme tarihinden önce Direkt doları dolar, tl yi tl olarak odeyebiliyorum. Odemezsem saçma bir kurdan tl ye çeviriyorlar


  • nop  (01.06.19 23:03:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.