Hocaya çok doluyum ,sözlükte adına kötü yorum yaptırtmak istiyorum !

malum final haftasında not açıklanma telaşı ve gerginliği sarar öğrencileri ; bende kritik olan bir dersimden harf notu İçin hocanın odasına uğruyorum önceden alıp DD ile başarısız olduğum derste bana senln F0 alman lazım devamsızlık sorunun var deyip , mealen bana sana taktım kafayı deyip geçiremeyeceğini mi beyan ediyor dangalak hocam?
dengesiz öğret(im)emeyen görevli :)senin dersine gelmeden geçebiliyorsam laf etmeyeceksin , sen önce çapını arttır da öğrencileri derse gelmeleri için cezbet !

Hangi okul kanka. Soyle yazalim:)

  • belki lazim olur  (31.05.19 13:04:39)
üniversiteler böyle ele ayağa düşerse, lise gibi yönetilirse, hoca kafayı da takar notu da tabii.

  • dismainpula  (31.05.19 13:08:47)
Ben konuyu anlamadım hocam. DD ile kalmışsın DC yapmak için gittiğinde derse gelseydin sana F0 vermek lazım mı dedi?

Böyle dediyse haklı, sana kafayı taktım da dememiş "derse gelip az öğrenip geçseydin. hem derse gelme hem de not dilen, oh ne ala" demek hangi ara takmak oldu?

yanlış anladıysam düzelt tabi :)
  • lcha  (31.05.19 13:21:43 ~ 13:23:07)
Kafaya takan taraf sizmişsiniz gibi geldi bana.

Bir dahaki dönem derse düzenli gidin. Neden derse gelmeyen öğrenciyi geçirmek gibi bir sorumluluğu olsun hocanın?
  • chihirovekohaku  (31.05.19 13:22:33 ~ 13:24:12)
Alttan alıyorum bu dersi DD ile kaldım daha önce ,şuan bana diyor ki devamsızlığın var normalde F0 vermem lazım nasıl gözümden kaçmış diye şaşırıyor şapşik hocamız :) eski öğrenciyiz işte daha ne kadar alcaz bu dersi zaten sizin anadilimde çalışmayacağım temel bilgiyi aldım geçir hoca tatava yapma desem hepten kara listeye alsın beni :))

  • nivoandmira  (31.05.19 13:26:16)
Hoca haklı +1

Benim anlamadığım şey haksız taraf gün gibi ortadayken nasıl tam aksine inandirabildiniz kendinizi? Çok garip..

Ayrıca hocanın dersi çekici hale getirme gibi bir görevi yok istersen palyaço kıyafeti giyip ders anlatsın sıkılma diye
  • kaptan maydanoz  (31.05.19 13:26:31 ~ 13:28:54)
Öncelikle;

''bana mealen sana taktım kafayı deyip geçiremeyeceğinizi mi beyan ediyorsunuz dangalak hocam?''

ve

''senin dersine gelmeden geçebiliyorsam laf etmeyeceksin, sen önce çapını arttır da öğrencileri derse gelmeleri için cezbet.''

Bu cümleleri hocanın karşısındayken sarfedebiliyorsanız, insanlardan o hoca adına kötü yorum yaptırmaya da o kadar hakkınız var, evet.
  • Beherit  (31.05.19 13:26:57 ~ 13:28:27)
Gençler sakin olun bu dersi o kadar aldım ki kusacam artık ,bide bölümün en sevilmeyen hocasına denk geldik şansa

  • nivoandmira  (31.05.19 13:28:20)
Devamsızlığı yapmışsın, hocan bırakmamış. Sınava girip, geçemeyince kapısına gidersen bu cevabı alacaksın tabii ki. Zaten vereceği şansı vermiş hocan sana. Hakkın olmayan notu istiyorsun, alamayınca da adam bana kafayı taktı, adam dangalak.

Hikayede bir dangalak var ama o hocan değil maalesef.
  • cay koy geliyorum  (31.05.19 13:29:26 ~ 13:31:49)
Arkadaşlar geçen dönemlerde derse devam ettiğim için F0 ile değil DD ile kaldım yani sorun derse gitmemek değil ,bana en çok koyan hocaya mezuniyet durumum var yardımcı olun diyom bana ne diyo katıksız saygıya değer görmediğim hocamız

  • nivoandmira  (31.05.19 13:32:54)
dersi defalarca alıp da geçemiyorsan ve hocadan not dileniyorsan hala, demek ki problem sende. ayrıca devamsızlıktan bırakma hakkı da var, dersi ilgi çekici hale getirme gibi de bir zorunlululuğu yok.

  • candide  (31.05.19 13:33:19)
Sen bu kafayla nasıl mezun olabileceksin acaba:/

  • all girls dream  (31.05.19 13:41:39)
Pes. Nasıl bu kadar haksızken haklıyım çığırtkanlığı yapabiliyorsunuz?
Hoca haklı, öğrenci terbiyesiz.

  • somethinginthewayshemoves  (31.05.19 13:52:05)
böyle ukala bir öğrenciye bence az yapmış hoca+1

  • kablelvuku  (31.05.19 13:58:46)
Sevgili akademisyen dostu olup öğrenciyi ezen sisteme alkış tutan Romalılar ,arzuhalimi aktarmakta sorun yaşıyor olabilirsiniz muhakkak idrak yollarınızı tetkik ettirin :)) bu arada bi nükte daha belirteyim hocaya geçme notu kaç olacak ona göre büte çalışayım diyom sen çalışmana bak söylemem deyip kesiverdi mevzuyu ,hoca bu kadar kibirle öğrenciye yaklaşırsa kısasa karşılık icabet etmem bence makul bir tepki şeklim

  • nivoandmira  (31.05.19 14:01:37)
Ben hiç bu kadar haklı hoca görmemiştim. Daha önce da haklı hocalar gördüm ama tamamen haklısını ilk defa görüyorum.

Şuranın ekran fotoğrafını alalım da, biri yazarsa gerçekten hoca hakkında kötü şeyler, gerçek hemen ortaya çıksın.
  • windowsguvenlikduvari  (31.05.19 14:01:47)
La lince uğrattıralım diye açtığımız başlıkta kendim lince uğruyom :(

  • nivoandmira  (31.05.19 14:02:52)
Ne yalan soyliyim, bu sekilde linc edilmeseydin, hocanin ismini sozluge yazacak gibi senden alip hocana mail aticaktim bu hadsiz girisimini.

Bak ama iyi oldu, hem liseliligi bitirmeyi ogrenirsin boylece. Hem de artik hocandan degil bizden nefret ediyorsun artik:)
  • belki lazim olur  (31.05.19 14:07:05)
Hoca büyük takmış sana. AA ile geçmen gerek aslında bu dersi. Bir de mezun olacağını söylediğin halde. Bence sözlük kesmez, savcılığa suç duyurusu diyorum direkt. Haddini bilecek herkes. Rezalet.

Mezun olamaman doğal gibi duruyor uzaktan bakınca.
  • nasıl yani  (31.05.19 14:09:12)
Hocan keşke ff, dz falan verseymiş :)

  • Neill  (31.05.19 14:11:24)
sen çarpıtmak üzerine kurmuşsun sistemini sanırım, hocayı yedin, ilk yazanları da yedin, topluca herkes haksız olduğunu söyleyince lince sığındın,,, e olmaz ama bu yaşta bu ne kibir, aradığın sorunları kendinde ara genç dostum, kendine çeki düzen ver hoca da daha olumlu yaklaşacaktır eminim, bu tutum biçimiyle hocan çok insaflı ve güzel kalpli biri olmalı diyorum. bunları linç değil tavrını değiştirmek için bir fırsat olarak ele alamanı diliyorum.

  • Big bada bum bum  (31.05.19 14:11:29)
Aynen idrak yollarımız baya tıkalı nasıl açacağımızı da senden öğrenmemiz lazım zira yarın bigün nick altlarımız kötü yorumla dolar mazallah.

  • kablelvuku  (31.05.19 14:12:18)
Sizde sıkıntı var o belli ama şöyle bir şey de var. Daha önce devamlılığı tamamladığınız ve nottan kaldığınız bir ders, alttan alındığında devam zorunluluğu aranamaz. Hocanız ne kadar tehdit ederse etsin sisteme devamsız olarak girmeyi denediğinde başarısız olacaktır.

  • new day new life  (31.05.19 14:15:16)
bayılıyorum bu 20li yaşların başındaki öğretmen beğenmeme ukalalığına.

"senin dersine gelmeden geçebiliyorsam laf etmeyeceksin , sen önce çapını arttır"

valla o kadar sene alttan alıp, hala dd alıyorsan demek ki derse gidip çapını arttırması gereken sensin abi kusurabakma.

"Sevgili akademisyen dostu olup öğrenciyi ezen sisteme alkış tutan Romalılar"

bu işin prosedürü derse gir, notunu al geç. sistem dünyanın her yerinde aynı işliyor. eğer sen gerçekten iyi bi kağıt vermişsen ki

"mezunum not ver geçeyim" diyorsan vermemişsin belli, yine haklı değilsin. eğer kağıdına gıcıklığına not vermediyse eyvallah ama değil belli.

kısacası cay koy geliyorum +1
  • c1b2k3  (31.05.19 14:17:26)
@new day, her okulda bu dediginiz kural yok, kendimden biliyorum.

  • pide  (31.05.19 14:17:27)
screenshot aldım. sözlükte bi akademisyen hakkında şüpheli entry görürsem altına veririm linkleri.

  • iamnotarobot  (31.05.19 14:25:33)
Ya harbiden anlaşılmadım sürü psikolojisi ile haksız yere moralimi çökertmek isteyip hakkımı aramama manevi olarak engelliyorsunuz ,bütün Şevki’mi kırdınız aferin size ,evet hoca şartsız haklı öğrenci ise yazgısı gereği bunları kabullenmeli size göre .
Bu arada @Big bada bum bum ne diyon allasen,tercüman onayı alıp geliversene zira ne dediin anlaşılmıyor :))

  • nivoandmira  (31.05.19 14:31:28 ~ 14:35:22)
@pide hadi ya, olabilir.

@nivoadmira anlaşılmadın. Daha doğrusu anlatamadın. Başkalarına sataşmadan önce kendini ifade edebilmeyi öğrenmelisin bence.
  • new day new life  (31.05.19 14:44:24)
@nivoandmira sen önce kendi dil kullanımına bak bence. Yazdığın hiçbir cevap anlaşılır değil, ilk sorun da cabası. Kalkmış bir de millete tercüman onayı al gel diyorsun.

  • somethinginthewayshemoves  (31.05.19 14:53:36)
Haksızsın.

  • efx  (31.05.19 15:23:02)
buradaki insanlar hakkını aramana engel olmuyor, haksız yere hem kendini hem hocanı uğraştırmana engel olmaya çalışıyor.

derse gitmek, yoklama olmasa dahi, ödevleri yapmak öğrencinin sorumluluğudur. kimi hocalar bu öğelere de puan vererek öğrenci için daha cazip kılmaya çalışır. neden, böyle sen gibi öğrenciler gelmiyor çünkü.

bunun dışında eğer öğrenci harf notu verilirken sınırdaysa hoca inisiyatif kullanabilir. neye bakacak burada, derse devama bakacak ilk. ya da böyle ukala tavırlara bakacak.

yani burada (bkz: hoca bana taktı) diye bir durum yok. tam aksine hoca seni bu durumda dersten geçirmeyerek profesyonel dünyaya büyük bir iyilik yapıyor.
  • ron dennis  (31.05.19 15:40:17 ~ 15:41:12)
Geçen dönem alıp devam zorunluluğunu ortadan kaldırdığını göz önünde bulundurunca bile yine sen haksızsın kusura bakma. Adamın dersi cazip hale getirme gibi bir görevi de yok, gittiğin yerin ilkokul olmadığının farkındasındır umarım. Pek öyle gibi durmuyor ama...

Edit: ayrıca buradaki insanlar neden sürü psikolojisi ile sana saldırsın? Hem haksız hem saygısız hem komplekslisin.
  • Mossy  (31.05.19 16:50:08 ~ 16:54:10)
Devamsızlık kuralını saçma bulan biri olsam da sizin tavrınız ve hocanın tavrına bakınca burda haksız olan sensin gibi geldi. Devamısızlığa laf söyleyebilmen için derslere girmediğin halde iyi not alabilmen lazım. Hem kötü not alıp hem de laf söyleyince mantıksız kaçıyor :)

  • nundu  (31.05.19 17:17:10)