[]

Kredi karti hk.

Arkadaslar, yapi kredi bana su mesaji gondermis, limit arttirimi istememistim ama.
"WORLDCARD KARTINIZIN LIMITI, DIGER BANKA KART LIMITLERINIZIN YASAL SEKTOR LIMITINIZI DOLDURMUS OLMASI NEDENIYLE ARTIRILAMAMISTIR. B002"

Yasal sektor limiti falan ne demek anlamadim.

Birde ben bir tane daha kredi karti cikaracaktim. Maksimum limitemi
sahip mişim, kart çikartamaz miyim?

 
başka kart çıkartsanız da, tüm kartlarınızın limitleri toplamı aylık gelirinizin belirli katını geçemiyor. bddk mevzuatı var bu konuda. bankalar birbirleri ile ortak bir havuz üzerinden verdikleri kartları falan görüyorlar. diğer kartlarınızın limitleri ile beraber aylık toplam limite ulaştıysanız o yüzden arttıramamışlardır.


  • rosencruz  (30.05.19 01:04:46) 
@rosencruz e ilave:
4 katı.

Diğer kart limitlerinizi düşürdükten sonra yeni kart çıkarabilirsiniz.
  • Mirket  (30.05.19 01:20:25) 
ilave bilgi: ilk kez kredi kartı aldığınızda 1 yıl boyunca bu kısıt net maaşınızın 2 katı. 1 yıl geçtikten sonra 4 katına çıkıyor.


  • himmet dayi  (30.05.19 07:44:55) 
limit arttırım talebiniz olmamış olabilir ancak kartı alırken otomatik limit arttırımı seçildiyse bu yüzden değerlendirmeye girmiş olabilirsiniz.

diğer banka limitleri arkadaşların dediği gibi. tüm bankalar nezdinde toplam limitiniz belirlenir ve bunu geçemezsiniz. diğer sahip olduğunuz kart limitlerini düşürerek spesifik bir kartın limitini arttırabilirsiniz.
  • givemesomesubstance  (30.05.19 10:38:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.