Filtre Kahve Makinesi Önerisi

Özellikle kullanıp memnun kaldığınız makine önerileri bekliyorum mümkünse. Şimdiden teşekkürler.

delonghi kullanıyorum ben ve 4 ayrı modelini kullandım çeşitli zamanlarda. memnunum genel olarak.

  • iamnotarobot  (29.05.19 23:15:50)
Porselen V60 ve kettle ile demlemek en verimlisi, illa ki makina olsun derseniz Moccamaster en eski ve en iyi olandir, baska SCA onayli makineler de var ama TR'de bulmak zor.

Moccamaster'i TR'den temin etmek icinse: www.espressoperfetto.com

SCA onayli olan modellerinden stokta olmasa dahi yine basarili olan bir diger marka Bonavita icinse: www.cafemarkt.com

EDIT: diger markalara bulasmanizi pek tavsiye etmem, zira kullanilan malzemelerin kanserojen olma olasiliklarini gectim, cogu dogru demleme sicakligini dahi tutturamaz.

Zorunlu edit: en ucuz ve uyduruk makina fiyatina porselen filtre tutucu (V60 veya turevi) alirsaniz en pahali makineden bile daha fazla verim alirsiniz zaten. Ustelik cekilmis kahve zaten bayat kahvedir, karisan plastik aromasini, bayatlamis kahveden ayirmak zordur elbette.

V60 ornegi: urun.n11.com
  • Henry McClean  (29.05.19 23:25:23 ~ 23:52:35)
Selam,

düşük bütçeli öneri verip ortamı zenginlere bırakacağım,

2 seneden bu yana kullanıyorum, hem brezilya hem de kostarika dan gelirken yanımda getirdiğim çekilmiş kahve çekirdeklerini miss gibi demledi.

www.sinbo.com.tr
  • paramolacak  (29.05.19 23:30:56)
www.cimri.com

espresso makinesi olarak çok memnunum. bundan önceki de delonghi ecov311 idi onu gönderip yerine bunu aldım. 1200 tl olmuş, 700 küsurdu aldığımda
  • nop  (29.05.19 23:38:03)
paramolacak +1
4 senedir kullanıyorum aynısı. filtre kahve için pahalı bir makine almaya gerek yok.

  • scudman1  (29.05.19 23:42:21)