odaklanamama

uzun yıllardır memur olarak görev yapmaktayım. bugüne dek bırakın sayı hatası harf hatası bile yapan bir adam değildim ama son 2 aydır bir tane evrakı doğru yazamıyorum sürekli amirden dönüyor evraklar yanlış yazılmış diye. bu odaklanma sorunu neden kaynaklandı onu da bilmiyorum. üstüne gittikçe daha da kasılıyor ve daha çok hata yapıyorum. odaklanma probleminin önüne geçmek için tavsiye istiyorum arkadaşlar acilinden. teşekkür şimdiden.

düşünceli bir haliniz var mı? aklınız başka yerdeyse, kaygılıysanız, mutsuzsanız dikkatinizi daha zor toparlarsınız.
yediklerinize dikkat ediyor musunuz? vitamin eksikliği de tetiklemiş olabilir.

yoruldunuz mu? belki sadece tatiliniz gelmiştir.

eğer kısa sürede düzelecek, sizi bu dönemde mutsuz eden bir durum varsa geçince düzelir. yoksa en azından tetkik yaptırmakta fayda var.
  • master of ceremonies  (29.05.19 16:05:19 ~ 16:06:22)
  • ssiradanbirigibi  (29.05.19 16:19:16)
Telefondan ve sosyal medyadan biraz uzak durmak faydalı olabilir. Dikkatli bir şekilde çalışırken kısa bir süre de olsa bakmak dikkati dağıtabiliyor.

Bu sadece bir tahmindi ancak konuyu kendime yakın hissettim çünkü benzer durumu ben de yaşadığımı düşünüyordum. Gerçi hala etkisi var. Üzerimdeki stres ve yapılan işlerden zevk alamama duygusuyla yaklaşık 1,5 ay önce 8 yıllık işimden ayrıldım. Yeni yeni kendime geliyorum diyebilirim. Biraz ara vermekte fayda olabilir.
  • bagcivan  (29.05.19 16:24:59)
stres,depresyon,vitamin eksikliği,hormonal durum vs.

bence bir iç hastalıkları uzmanına gidin.Sorun yoksa psikiyatri uzmanına gidersiniz.Aynı sorun bende de var fakat alıştım artık elimden çok fazla bir şey gelmiyor.
  • soru icin geldim  (29.05.19 16:26:10)
aslında yoruldum biraz.. yorgunluğumun sebebiyle ilgili bir fikrim yok. belki farketmediğim birşeyler birikti içimde. yediklerim konusunda hassasım, özen gösteririm hatta. yalnız beynimin uyuştuğunu hissedebiliyorum. yani bu fiziki anlamda hissedebildiğim uyuşma.

  • jesues  (29.05.19 16:30:45)
her gun ayni rutinleri tekrarladigi icin beyin tembellesiyor. bence yeni bir sey ogrenmeyi deneyin. dil, muzik aleti, satranc-go-sudoku vs.

  • jimicik  (29.05.19 16:44:20)