[]

game of thrones önceki sezonlardan bir mantıksızlık

ilk sezonlara dair spoiler var

danynin yanında gezen jorah mormont vardı ya. bu adam güya baratheon tarafından casusluk amacıyla danynin yanına gönderilmişti, bir zaman sonra dany'e aşık olmuştu

dany yükseldiyse, lekesizler ve dothrakilere liderlik ettiyse bu adamın payı büyüktür. baratheonun bu casus yerine suikastçi tutup bu kızı ortadan kaldırması daha mantıklı değil mi. casusluk yap yap nereye kadar, öldür gitsin işte

 
tuttu zaten ama öldüremediler.


  • jenasinans  (29.05.19 14:49:22) 
hatta jorah sayesinde öldürememişti dimi. tam hatırlamıyorum oraları
en başta casusluk yapmak yerine öldürülmesi gerekiyordu bence. yılanın başını küçükken ezmediler bak ne oldu :)

  • dafuq  (29.05.19 14:55:07) 
yok barristan selmy son anda yetişmişti çarşı gibi bir yerde o sayede öldürülmemişti. casusluk yapmaktan baya hızlı vazgeçiyor jorah.


  • a darkness coming  (29.05.19 15:15:45) 
jorah, varys'e bağlı çalışıyordu. robert öldürtmek istiyordu zaten ama özellikle ned karşı çıkıyordu buna koca krallık yalnız ve küçük bir kızdan mı korkucak diyerek. yine de öldürmeye çalıştı bi tüccar şarapla zehirleyecekti jorah son anda anlayıp engellemişti (1. sezon finalinde ateşlerin içinden yanmadan 3 ejderhayla çıkınca tamamen onun tarafına geçiyordu jorah), bir de zehirli akrep vardı onu da barristan selmy hallediyordu. selmy'nin essos'ta ilk çıkışı o sahneydi sanırım.


  • semaforo de medianoche  (29.05.19 15:28:02 ~ 15:30:21) 
Jorah casusluk için gönderilmiyor. Westeros’tan Sürgün ediliyor. Sonra varys targaryen kızı hakkında casusluk yapması halinde af ile dönebilmesi için robert’ı ikna edeceğini ima ediyor. Jorah öyle casusluk yapıyor fakat sonradan gerçekten Dany’nin kraliçeliğine inanıyor ve kendisini ona adıyor.


  • helena  (29.05.19 15:28:47) 
Hadi jorah khal drogonun korkusuna öldüremedi ilk başta. O öldükten sonra ejderyaları dogurmasinin şokundan mi öldüremedi? Arada bir de yunkai suikastı mı vardı neydi? Bunlar yine çarşı pazar gezerken biri şarap tutusturmustu kadinin eline. O işi kim bozdu? Bu jorah ne zaman aşıq oldu da hemen vazgeçti?

Aldım cevabımı
  • beetlejuice  (29.05.19 15:29:13 ~ 15:36:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.