Hoparlör seçimi

merhaba,

çalışma odama bir hoparlör almak istiyorum ama ne tarz bir şey alsam bilemedim,
kafamdaki seçenekler şunlar;

1. bir elektro bir bas gitar amfim var, bunlara bağladım ama sesten çok tatmin olmadım, bir ses kartı vasıtasıyla bağlasam daha mı iyi olur, eq ayarı yapsam katma değerli bir değişiklik olur mu?

2. 2+1, 4+1 sistemleri kablo dağınıklığından dolayı sevmiyorum, kompakt bir şey arıyorum.

3. bluetooth hoparlör alabilirim, ev-araba dışında müzik dinleyen biri değilim, işyerinde de kulaklıkla dinliyorum, yani sahile hoparlör götürme niyetim yok.

4. mini soundbar'lar var bunları hiç denemedim, fiyatı uygun gibi duruyor ama deneyen bilen var mıdır?

yorumlarınız neler olur? bunların dışındaki tavsiyelere de açığım.

teşekkürler,

bluetooth olarak düşünüyorsan JBL Charge 4 oldukça güzel. çekim alanı olarak 20 metrede rahatlıkla kullanılıyor, kablo vs yok, tertemiz.
şarj uzun süre dayanıyor. ses kalitesi de iyi. tavsiye ederim.

  • füt  (29.05.19 09:36:06)
2+1,4+1 vb sistemler oyun ve sinema için üretilen şeyler kaliteli şekilde müzik dinlemek istiyorum dersen gerek yok bunlara. yok arada pc ye bağlarım işime yarar dersen logitech yada creative bütçene uygun birşey al geç en pratiği bu.

sound barlar tv için üretiliyor müzik için işe yaramaz.

biraz bütçe ister ama en güzel çözüm aktif hoparlör. dahili bluetootla telefonunu bağlarsın,auxdan pc,pikap vs hertürlü cihazın bağlanır güzel de ses verir. örnek:
www.hepsiburada.com

biraz daha ucuz olsun dersen uygun bir amfi ve raf tipi hop. alabilirsin. bunun da daha ucuzu 2+1 sistem olur . en ucuz ve pratik sistem olarak bluetooth hop. alabilirsin ama ses diğerlerine göre kötü olur ve şarj etme felan benim sevmediğim işler. gitar amfisinden verim alamazsın onu da geç. alternatifler bunlar
  • genc irisi  (29.05.19 10:07:51)
bütçe de önemli tabii ama füt +1 derim ben de. ben charge 3 kullanıyorum dışarı çıkartma konusunda inanılmaz fazla çıkartan biri ben de değilim ancak evde odadan mutfağa geçerken ya da başka odaya falan geçerken müzik açmalık taşınabilir olması çok güzel.

  • isvicre rakisi  (29.05.19 10:36:51)
bütçe belirtmediğin için:

www.mediamarkt.com.tr
  • sir gawain  (29.05.19 10:41:30)
cevaplar için teşekkürler, sanırım aşağıdaki ürünü alacağım, deneyimi olan var mıdır?

www.hifimyfi.com
  • ilkot  (29.05.19 11:28:16)