[]

İngilizcede esmerin (ten rengi) karşılığı yok mu?

Brown diye biliyordum ama onu daha çok hintli ve afganlar için kullanıyorlarmış. Bugün internette bir zencinin ''brown'' için bu ne saçma bir tip tanıtma sözcüğü ben bir çok hintli ve afgandan daha yakınım buna dediğini görünce sorayım dedim. Sorduğum tam olarak şu; Hintli olmayan beyaz ırk daki kavruk kardeşlerimizi tanımlamak için (George Clooney, Johnny Deep) gibi adamlar için kullandıkları bir esmer sıfatı yok mu bunların? Baktım Kumralı da bulamadım tuhafıma gitti.
 
Brunette


  • mg3929  (28.05.19 21:17:20) 
Mediterranean look deyin geçin, baktın sarışın değil, hintli, zenci, çekik değil çat dayayın bu kelimeyi


  • speedy  (28.05.19 21:26:01) 
Olive skin olabilir aradığınız.


  • voyager 1  (28.05.19 21:29:06) 
Brunette +1


  • ideas worth spreading  (28.05.19 21:56:29) 
brunette esmerden ziyade saç rengiyle alakalı bir durum.
teni süt gibi olup, kahverengi saçlı olanlar da brunette olarak adlandırılıyor.
bizdeki anlamıyla kumrallık yani.
esmer dediğiniz kişiler voyager 1'in de dediği gibi olive skin olarak geçiyor.
mesela, anne hathaway brunette iken, nina dobrev olive skin olarak tanımlanır.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (28.05.19 22:35:44 ~ 22:40:43) 
Brunette sozlukte esmer olarak gecse de konusma ben... +1


  • stavro  (28.05.19 23:15:52) 
Brunette kesinlikle esmerin karsiligi degil. Dark, tan veya olive denilebilir yerine gore.


  • hot potato  (28.05.19 23:27:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.