İnternetten satış hk.

Selam.
İnternet üzerinden bir ürün satmaya çalışıyorum. Ara sıra şehir dışından talip çıkıyor, kargo ile almak istiyorlar (kargo bedeli 100 civarı tutan ebatta bir ürün)
İnternetten bu doğrultuda nasıl dolandırılabilirim, yaygın ve bilinen bir “aman hojam” dedirtecek bir konu mudur?
Parayı hesapta görüp kargolarım, sonra parayı geri çeker (?)
Kargolarım, alır ama “ben almadım kim aldı bilmiyorum paramı ger ver!” der falan?

öncelikle parayı almadan sakın ve sakın ürün kargolama.
en bilinen taktikleri; sen o şehirde olan arkadaşına yolluyosun, fakat onlar senin yollayacağını bildiği için bir şekilde arkadaşından önce alıyor kargoyu şubeden. özellikle aras kargoda oluyor bu. kargo yollayacaksan da arkadaşına, göndereceğin şubeyi ismi vs asla belli etme.
en iyisi parayı aldıktan sonra kargolamak. açıklamaya da xx ürün bedeli yazsın yeter. parayı geri alamaz sen onaylamadıkça.
  • tinky winky  (27.05.19 20:55:57)
odemeyi yapacak, kargolayacaksin, olay bu. kargo anlasman var mi

  • müptezel dostoyevski  (27.05.19 20:56:03)
kargo anlaşmam yok, karşı ödemeli göndereceğim zaten anlaşırsak.

  • stanley weber  (28.05.19 12:01:38)