Kindle 4 mü yoksa Kobo Glo mu?

Selamlar.
Letgo'da ikinci el, uygun fiyatta iki tane e-kitap okuyucu gördüm.

1. Kindle 4 - 250 TL. (Işıksızmış.)
2. Kobo Glo - 400 TL.
3. Kobo Touch - 300 TL. (Bu zaten isteğe bağlı bir kıyaslama. Taa 2011'de çıkmış piyasaya, hala verimli şekilde kullanılır mı?)

Bu e-kitap okuyuculara fazla aşina değilim; cihazı alıp da elimde kalsın istemem.
Bir de tüm kitaplarım epub formatında. Ben başka bir programa ihtiyaç duymadan doğrudan sürükleyip bırakmak ve okumak isterim.

Bir de neye dikkat etmem lazım?

Hangisini neden tercih etmeliyim?
Dikkat etmem gereken başka ne var?

eğer bütün hepsi epubsa elinizdekiler kindle'ı almayın zaten.

kobolar konusunda daha fazla yorum yapamıcam kindlecıyım ben.
  • isvicre rakisi  (27.05.19 14:47:05)
ilk çıkan modeli de alsanız performans anlamında pek bir şey değişmez. ppi, ışık, boyut önemli. ışıksız alınmaz bana kalırsa. dönüştürme işiyle uğraşmak istemiyorsanız kobo alacaksınız.

  • denek hayatım  (27.05.19 15:38:48)
Kobo Glo kullanıyorum. Gayet kullanışlı. Işıklı olması avantaj. Gece yatarken, odanın lambasını kapatıp, okuyorsunuz. Uykunuz geldiğinizde cihazı kapatmanız yeterli.

Kobo Glo, her formatı karşıyor. Usb kabloyla tutup e-kitabı atabiliyorsunuz.
  • put it in your appropriate place  (27.05.19 16:01:32)