istanbul marmaris arası yol durumu

perşembe sabahtan çıkıp osmangazi köprüsünüden izmir üzeri marmaris'e gidiceğim.

bu yollarda dikkat etmem gereken, radar, (kötü yol vs. gibi) durumlar var mıdır ?

teşekkürler

yandex navi yol çalışması, hız limiti, radar ve kamera noktalarını gösteriyor ama şehirler arası yollarda işaretlenmemiş olma ihtimali yüksek

  • 9kuyruklukedi  (27.05.19 13:45:57 ~ 13:46:19)
ege bölgesi için söylüyorum muğlaya girmeden 30 km içinde bir radar. gökova kavşağından marmarise kadar bir jandarma kontrol bir radar kesin olur.

  • mikahakkinen  (27.05.19 13:49:59)
Söke üzerinden giderseniz Bafa Gölü civarında yol bayağı kötüleşiyor. Hem virajlı hem de mıcırlı bir yol. Çine üzerinden giderseniz yol daha kısalmış oluyor, fakat orada da Söğütçük civarı biraz virajlı bir yol var.

Bir de İzmir-Manisa arasındaki yol sağlam virajlıdır. Fakat şimdi tünel yaptılar, yolun %60-70'lik kısmında tünelden gidiyorsun. Yine de hala virajlı yerler var.
  • vhdl  (27.05.19 14:06:15 ~ 14:08:36)
ilk defa çıkacağın bir yolda dikkat etmek zorundasın zaten yolu tanımak için o yüzden sakin sakin git ve tecrübe et

  • gündüz m  (27.05.19 14:11:46)
Hız sınırlarına uyduğun süreç başını belaya sokacağın bir durum yok. Bazı yollarda kamyonlardan düşen parçalar oluyor (lastik vs gibi), ondan kaçınman gerekebilir sadece.

  • roket adam  (27.05.19 14:14:10)
Yollar jilet gibi. Hiç bir sıkıntı yaşamazsın. Arabanın kontrollerini yaptır. Lastik havalarına vs bak. Tertemiz gidersin. Yollar çok iyi artık. Sık sık radar oluyor gereksiz hızlı gitme yeter ki.

  • westblack  (27.05.19 14:24:56)
Ek olarak en sıkıntılı yer Muğla'dan gokovaya indiğin yer. Orada 50yi geçme zaten. Görürsün zaten GPS de. Google maps kullanabilirsin. İstanbul dışında Yandex cok da kullanışlı değil. Telefonu sabitle şarja tak açık kalsın çoğu zaman navigasyon. Çok yararı oluyor yol hakkında ön bilginin. 2 dk sonra göreceğin kırmızı ışığa göre reaksiyon alıyorsun hem.

  • westblack  (27.05.19 14:29:33)