En büyük derdiniz nedir?

Başa çıkmak zorunda olduğunuz en büyük dert nedir hayatınızda?
İşsizlik, parasızlık, amansız hastalık, kimsesizlik, ailevi sorunlar, borç batağı gibi dertlerle savaş vereniniz var mı aranızda?

hastalık

  • i m cool with that  (26.05.19 20:35:40)
mobbing

  • mezzosprite  (26.05.19 20:35:56)
Yalnızlık.

  • paudi  (26.05.19 20:42:08)
Dünya’daki kısıtlı zamanımda; yetersiz, etkisiz ve tembel kişilerle muhatap olmak zorunda kalmak.

  • hepbiarayisicinde  (26.05.19 20:44:00)
parasızlık. öngörülebilir bir süre için de çözülmeyecek bu sorun. vasıfsız, elinden hiçbir iş gelmeyen birisi olarak üniversite okumayı 23 yaşında akıl edince böyle oluyor. çalışmıyor değilim ama gelir hem düzensiz hem de az. herhalde 30 yaşına kadar babamın desteğiyle yürüyeceğim, bugünün parasıyla kendime ayırabileceğim aylık 350-400 lirayla idare edeceğim. ayırmaktan kastım, beslenme ve günlük diğer işler için bu parayı kullanacağım. kira ve faturalar dışında aylık 400 işte. şimdi öyle mesela. tişört yırtılsa diktiremiyorum, yani diktiriyorum da babamdan istemem gerekiyor. skiim böyle hayatı. iki iş yapsam okul tepetaklak olur, zaten iki tane beyin hücrem var onlar da gidecek, 9 yılda mezun olacağım.

açıkçası mezun olduğumda da düzeleceğini sanmıyorum. diplomamı aldığım gün 8 bin lira maaşla iş vermeyecekler sonuçta. şimdi en azından öğrenciliğin rahatlığı var... mezun olduğumda akşamdan akşama eve gelicem, kendime ayırabileceğim zamanım olmayacak. 3 bin lira maaş alsam, şu an yaşadığım hayatı yaşayacağım yine aşağı yukarı; sadece tişörtü diktirecek param olacak ekstra.

üzülüyorum. çocukken hiç böyle hayal etmemiştim bu yaşları. bundan sonra hep böyle galiba. mezun olup işe girince de "ya atarlarsa?" korkusu olacak. hiç arkama yaslanıp da mutlu günler, mutlu dönemler yaşayamayacağım gibime geliyor. param olsa muhtemelen kafası gayet rahat, keyifli bir insan olurdum.
  • der meister  (26.05.19 20:51:05 ~ 27.05.19 01:54:49)
İşsizlik, parasızlık

  • westblack  (26.05.19 20:54:24)
dehb olduğum için okulda kendimden daha kötülerin beni geçmesi.

  • lata  (26.05.19 20:54:40)
işsiz ve aşksızım.

  • candide  (26.05.19 20:56:29)
Westblack, candide +1

  • adetsancısı  (26.05.19 20:59:07)
Manitasizlik

  • eazy  (26.05.19 21:12:21)
Hasta kedilerimin veteriner masrafları, demek ki parasızlık.

Bir de yalnızlık.
  • inawen  (26.05.19 21:22:55)
Varoluş.

  • habarbey  (26.05.19 21:34:11)
Varoluş +1

  • Henry McClean  (26.05.19 21:43:44)
Parasızlık

  • Neyazayım  (26.05.19 21:51:14)
çok şükür yok. her şeyi aşmış da gelmiş gibi hissediyorum. hiçbir konunun üzerinde fazla duramazmışım gibi. üç kuruş paramı kriz var diye biriktirmiyorum bile, çatır çatır yiyorum. varken olanı yaşıyorum yokken düşünürüz zaten olmadığı zamanlar da oldu yabancılık çekmeyiz diyip geçiyorum.

biraz çok yorucu çalışıyorum ona biraz uyuzum ama yapçak bişi yok.
  • rayde  (26.05.19 22:20:22)
ailevi sorunlar, parasızlık, arkadassizlik, bu hafta içinde bir de hastalık çıkabilir. bakalım, inşallah çıkmaz

  • yuvarlanantencereninkapagi  (26.05.19 22:29:08)
işsizlik, parasızlık, anksiyete, depresiflik, aldatılma, ailevi sorunlar.

hangisi daha büyük bir dert seçemedim.
  • batlegolas  (27.05.19 00:24:37)
"sleep deprivation", uyku yetmezliği diye çevirdim akhasdkasd

  • Jesus Christ  (27.05.19 09:41:37)
hastalık, maddi kısıtlılık, bir tane daha var söyleyemem.

aşk, yalnızlık, varoluşa sıra gelmiyor.
  • damla sakızlı dondurma  (27.05.19 09:46:30)
Gelecek kaygısı. Başka bi derdim yok şimdilik.

  • Hazelelif18  (27.05.19 18:48:36)
yorgunluk/yeterince dinlenememek

  • hocam  (27.05.19 19:09:42)