[]

yapılan bağışların vergiden düşmesi hk

merhaba, bir okula, derneğe ya da bir şirkete bağış yapmayı düşünüyorum. beyaz yakalı maaşlı çalışanım, ciddi oranda vergi ödüyorum. bu vergiden düşme olacağım, devlete vereceğime size vereyim deme şansım var mıdır?
 
bireysel olarak da olur hocam. sanirim maasini kendi beyan edip gelir vergisi oduyorsun.

zaten sgk, yaptigin saglik ve kirtasiye harcamalari en buyuk kalemlerin olur vergiden dusmek icin.

bagis icin de bazi kurumlara yaptiklarinin yuzde 15'i dusuyor, bazilarininsa tamami. (sanirim kizilay ve meb'e yapilanlarin tamami dusuyordu.)

gecen donem baya bi okumaya calistim mevzuati ama o kadar sik sok yazmislar ki, yazan bile anlamiyordur tahminimce.
  • brkylmz  (26.05.19 18:45:56) 
kısmen vardır.

www.gib.gov.tr

4.1.3 maddesi.

ayrıca kendinizin ve çocuğunuzun eğitim, sağlık, sigorta gibi harcamalarını da bu gelir vergisinden mahsup edebilirsiniz.
  • babilbaligi  (27.05.19 09:29:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.