[]

webmail - yandex mail

selamlar,

bir müşterimizin isim@domain.com.tr şeklinde maili var. kendisi bunu yandex maile yönlendirmiş, sürekli yandex mailden giriyor.

biz şuan domain.com.tr sitesinin hostingini değiştireceğiz, bu esnada maillere bir zarar gelir mi? yani mailler aynı şekilde durur mu acaba?

emin olamıyorum, ona göre maillerin yedeklerini almakla uğraşmamız gerekiyor

 
yok bir zarar gelmez de hosting taşırken dns mx kayıtlarını bozarsanız mail alamaz


  • Sir Anthony Hopkins  (24.05.19 19:19:53) 
Domain'i yeni hosting'e yönlendirirken hangi yöntemi kullanacaksınız?

1) NS yönlendirme
2) A kaydı

Eğer A kaydı ile yönlendirecekseniz MX kayıtları yerinde durur. NS ile yönlendirince MX kayıtlarını yeni hosting'de yeniden yapmanız gerekir. Sadece MX de değil bu arada yandex için spf kaydı da yapmanız lazım. Aksi durumda spam'e düşüyor gönderilen mail'ler.

yandex.com.tr
  • amortisman  (24.05.19 20:52:02) 
hosting işiyle uğraşıp bunu bilmeyen biri olmak bilemedim ama mx kayıtlarıyla oynamazsanız bişi olmaz. yan gidip mail server hizmetini taşımayın.
ben dns ayrı yerde host ayrı yerde mal ayrı yerde kullanıyorum. gerçi dns i yandex e devretçem az kaldı.

  • ozdek  (24.05.19 21:55:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.