Sözlük Açmak İstiyorum, Yardım edebilir misiniz?

Merhaba,

geçen günde yazdım ama pek yanıt alamadım. Bir alan adı satın aldım bir sözlük açmak istiyorum, bunun için normal site kurmak gibi mi işleyecek sistem ( domalın +hosting+script) yoksa ekstra başka dikkat edilmesi gereken şeyleri varı. Birde sanırım ücretsiz scriptler var onları mı kullanmalı yoksa para verip almalı mıyım. Alacaksam da nereleri önerirsiniz.

ücretsiz sözlük scripti var mı bilmiyorum ama varsa bile sağı solu açık dolu olabilir. yarın bir gün hacklenme, indeks yeme gibi olaylar yaşayabilirsiniz. bir de belli bir trafikten sonra basit bir hosting ile sözlük yürütmek kolay olmayabilir. pek çok sözlük veritabanlarına dayalı çalışıyor ve bunlar sunucuya baya yük bindiren şeyler. shared denilen paylaşımlı hosting ortamlarında bu nedenle sözlük işletmek pek mantıklı olmayabilir. bence en azından bir vps ile başlayın. script içinse mümkünse parasını verip kodlatın.

  • rosencruz  (23.05.19 22:55:08)
sanki eskiden bir hub vardı bunun için, domain bağlanılıyormuydu hatırlamıyorum ama, unuttum bak domaini

  • selam  (23.05.19 22:56:43)
Ücretsize bulaşma r10 da hazır scripti satanlar vardır

  • gazozailacatmauzmani  (23.05.19 23:50:46)