[]

Kedilerimde ne hastalık olabilir?

merhaba. bahsedeceğim hastalıklar biraz mide kaldırabilir özür dilerim bunun için.

evimde üç tane kedi var. bir tanesi uzun zamandır tuvaletini yapamama sorunu yaşıyor. göbeği şişmiş. iki kere lavman yapmaya çalıştık olmadı. veteriner iki farklı ilaç verdi ama yine iyileşmedi. pek yemek yemiyor. sürekli kaka yapmaya çalışıyor fakat yapabildiği iki üç damla bir şey. kıçı sürekli sıvı kakalı şekilde dolaşıyor.


o sırada diğer kedimiz de benzer bir rahatsızlık yaşadı. oda bir gün ishal olmuş gibi bir şekilde geldi. bacakları falan batmıştı ve çok kötü kokuyordu. biraz yıkadık temizledik. üçüncü göz kapakları yarıya kadar çekilmiş vaziyette. yavruları da var onlara da hastalık geçecek diye korkuyoruz.

burada aklıma gelen önemli bir şey var. dayım sürekli bu kedilere salam ve sucuk verdi çiğ halde defalarcca uyarmama rağmen. acaba bu hayvanlarda parazit olabilir mi? bu rahatsızlıklar parazitin belirtisi midir?

 
geçmiş olsun.

evet ne yazık ki parazit belirtisi bu. aşısı yapılsa bile kedilerde bu çok olabiliyor. veterine tekrar götürün bu arada yazık yavrucaklara acı çekiyorlar.
  • aelfinn  (23.05.19 19:00:20) 
Parazit olabilir başka bir şey de olabilir, veteriner ultrason ile bağırsaklarına falan da baksın. Bağırsaklarında tıkanma vb başka birşeyde olabilir, aman ihmal etmeyin kedilerde süreç çok hızlı kötüleşebiliyor insan gibi değiller.

Kedilerin sindirim sistemi aslında sanıldığı kadar parazite kolay yenilmez, çiğ besleme yapan çok insan var. Çiğ salam sucuk bozuk vs olmadığı sürece aslında çok problem olmamalı o nedenle parazit gibi görünmekle birlikte olmayabilir de.
  • FAtE  (24.05.19 13:58:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.