Hukukcu arkadaslar yanitlayabilirse sevinirim

Gecenlerde devletin resmi sitelerinden biri gibi davranan bir siteye denk geldim
Dolandirici siteydi. Cimerden sikayet ettim linkleri atip

Bana gelen yanit ise asagida. Ne demek istemisler? Dava acilirsa tanik mi olacagim ne demek bu? Simdiden tesekkurler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yapmış olduğunuz başvuru ilgisi nedeniyle Kurumumuza yönlendirilmiş olup, başvurunuz incelenmiştir.

İletilen ihbarda, İnternet ortamında dolandırıcılık suçu işlendiği belirtilmektedir. Dolandırıcılık suçu 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 157 vd. maddelerinde düzenlenmiştir. Bu nedenle, söz konusu ihbarın ve suça konu olayın adli makamlara intikal ettirilerek soruşturulmasına imkân sağlanabileceği mütalaa edilmektedir. Bu kapsamda, ihbarın doğrudan adli mercilere intikal ettirilebileceği hususu takdirinizdedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

suç duyurusunda bulunabilirsiniz demiş bence. sana bırakmışlar.

  • elorelia  (23.05.19 13:20:52)
Suç duyurusunda bulun, bizce de suç işliyorlar ama iletmen gereken yer biz değiliz demişler.

  • hkaan  (23.05.19 13:21:43)
bu sefer işlerine gelmemiş, başka başvurularda kendileri şikayeti savcılığa gönderiyordu.

  • damla sakızlı dondurma  (23.05.19 13:34:04)
dava mava uğraşmak istemezseniz btk'ya şikayet edin, siteye erişimi engellesinler en azından.

  • shadowfollower  (23.05.19 14:04:39)
"Mahkemeye gidersen onlar bunu soruşturur görüşündeyiz. Takdir sizin." demişler.

  • himmet dayi  (23.05.19 14:46:36)