[]

Şu kelime takası doğru mu?

pbs.twimg.com

bu kadar vermiş miyiz cidden?


 
rumcaya hiç vermemiş miyiz? çok ilginç. muhtemelen sallamasyon.


  • un  (22.05.19 22:39:45) 
bence bos olanlar uzerinde arastirma yapilmamis olanlar. bence de bazi dillerden almamis veya bazilarina vermemis olmamiz imkansiz gibi.

ornegin cay kelimesi bizim etimolojik sozluklerde her ne kadar farscadan yazsa da cinceden aldigimiz bir kelime butun diger diller gibi. ama burda cinceden aldigimiz kelime yokmus gibi yaziyor.

verdigimiz de normaldir diye dusunuyorum ama sanirim bu tablo daha cok ilk olarak nerden alindigiyla alakali. yani mesela cay cince ama biz farscadan almisiz gibi. ben yine de orta asya turkesinde de kendisine cay dendigini dusunuyorum.
  • tanaka  (23.05.19 10:24:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.