[]

YDS’den 70 almak

Merhabalar.. bir devlet kurumuna girmem için bütün şartları sağlıyorum. Ancak YDS’den 70 almam gerekiyor. E- YDS’ye girip maddi kayıp yaşamak yerine 8 Eylül’de olacağını öğrendiğim normal YDS’ye girmek istiyorum. İngilizce altyapım mükemmel olmamakla birlikte ortanın üzerinde. Sınava kadar bir kurs veya dershaneye gidecek maddi olacağım yok. Bu şartlar içerisinde İngilizcemi pekiştirip seviyemi biraz daha artırıp sınavdan gerekli olan 70 puanı alabilmem için tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar ?
Not: daha önce hiç bir yabancı dil sınavına girmedim. 
Yds hazırlık videoları var onları izleyebilirsin. Geçmiş senelerin sorularını çöz ve tabii ki daha önce çıkan kelimeleri ezberle.


  • purrty ploop  (22.05.19 01:10:35) 
Hocam YouTubedaki izleyebildiğiniz bütün yds yökdil videolarını izleyin. Hakkı hoca vs var x2 hızla izleyip notlar alın. Soruları durdurup çözün kelimeleri not edin bir defteriniz olsun bunun için.
Ankara dil akademisi sitesindeki videolardan ve kelime listelerinden faydalanın sonraki asamalarda da denemelerini çözün. Soru tiplerini ve mantıklarını anlarsınız zaten çözdükçe.
Kelimeleri ve soru çözüm tricklerini hemen her gün tekrar edin sınava yakın da denemeler çözün gerçek sınav süresi kadar. Ben bu sekilde başardım orta seviyeydim. Başarılar dilerim.
  • pegi  (22.05.19 12:26:32) 
Eğitim setleri varmış sanırım videolu. Maliyeti ne kadar bilmiyorum ama onlardan alsam faydası olur mu acaba ?


  • dakota  (22.05.19 14:13:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.