klima sezonunu açıyoruz!

merhabalar,
evde çalışan biri olarak acilen klima almam gerekiyor.
12 bin btu'luklar yeterli olacaktır.

gönül daikin ya da mitsubishi istiyor ama...
hem iki tane alacağım, hem de kiradayım.
o yüzden anlamsız paralar vermek de istemiyorum.

vessen, airfel gibi daikin'in servis ağından olan bir şey mi tercih etsem, yoksa samsung, lg, bosch gibi bir şey mi?
kullandığınız, memnun olduğunuz marka ve modellerlerle birlikte fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler!

110 mt2 evde 24000 salon , 9000 yatak odası vestel. Açıyoruz ikisinnide ev en geç bir saate kasap dolabı gibi oluyor. Servisinden de sezon dışı memnunuz.

  • synax  (22.05.19 00:03:41)
ben arçelik tercih ettim. 2 tane 24 lük aldım. 1 2 gün önce. tercih sebebim yılların güveni. garantisini de 350 lira karşılığı 7 yıl yaptım bir tanesinin, 2si ile de ilgileceklerini söylediler. tavsiye ederim.

  • semenderr  (22.05.19 00:17:43)
motor sesini kafana takmayacaksan isteğin markayı alabilirsin. klimalar soğutmada sıkıntı yaşatmaz.

  • mikahakkinen  (22.05.19 08:42:38)
@mikahakkinen:

klimalar soğutmada neden sıkıntı yaşatsın ki zaten?
sadece fiyat/performans ve servis vs. açısından kimin ne kullanıp ne kadar memnun olduğunu öğrenmek için açtım soruyu.

mesela ben daha önce bosch kullandım ve servisinden dolayı kimseye tavsiye etmeyi düşünmem.
  • blatta hiberna  (22.05.19 19:02:07 ~ 19:36:49)
Ne yazıkki klimalar soğutmada sıkıntı yaşıyorlar.

İstanbulun aşırı sıcak olduğu günlerden birinde 1 yaşındaki Arçelik klima çat diye durmuştu. Servisi çağırdım, çok sıcaklarda yapar böyle dedi gitti.
  • talasas  (22.05.19 23:14:24)