[]

Şu GOT spoili doğru mu? --spoiler var--

sözlükte geçen sabah gavatın biri başlık açarak duyurmuştu. ben hiç got izlemedim -parça parça birkaç sahne dışında- bitsin toptan izlerim diyordum.

----spoiler---

----spoiler---

----spoiler---

john snow emilia clarke'i (bir şey targeryen) kesin öldürdü mü?

----spoiler---

----spoiler---

----spoiler---

doğruysa hiç got izlememiş biri olarak sizce yüzde kaçlık kayıptayım?

 
öldürdü. Bence kayıpta değilsin, ben izleyeceğim dizileri hep spoiler alarak izliyorum. Bu sezonun senaryosu da sızmıştı, bölümleri izlemeden önce okuyup öyle izledim. Spoiler seyir zevkini artırıyor bence. Olayın ne olduğunu bilince, nasıl oldu acaba diye düşünüp daha çok zevk alıyorum.

Ha ama beni rahatsız eder diyosan evet baya kritik bi sahneydi.
  • nundu  (21.05.19 21:43:52) 
daenerys targaryen öldü evet. kayıp %0.


  • Arthur Dayne  (21.05.19 21:44:39) 
yahu taht adayı değil miydi o? dirilmez mi john snow gibi? (orda da bi spoil yediydik)


  • bonanza  (21.05.19 21:46:47) 
@bonanza

dizi bitti yalnız. son bölümde ölüyor.
  • Arthur Dayne  (21.05.19 21:47:50) 
Abi dizi bitti daha ne spoiler'ı ne dirilmesi ...


  • malheiros  (21.05.19 21:48:28) 
valla biraz ilgini çektiyse bence git kitaplarını al, onları oku... got'un ilk 6 sezonu muhteşem (bence 7 de fena sayılmaz) ama son sezonu berbat ötesi. ilk 6'da çok güzel şeyler göreceksin ama hiçbir yere varmayacak, izlersen diziyi bitirdiğinde sinirleneceksin.

ben o yüzden kitaplara başlayacağım. gerçi kitaplar da bitmedi, dombili martin güya iki tane daha yazacak ama bitiremeden ölür herhalde pis şüşko. zamanında başlamadıysan şimdi başlayıp da got izlemeye hiç lüzum yok bence, rezil ettiler çünkü. ha "bana ne ulan nasıl bittiğinden, ilk 5-6 sezondan keyif alsam yeter bana" dersen izle tabii.
  • der meister  (21.05.19 21:52:03) 
bence çok da rezil etmediler ya. Millet hype trenine atladı sayıp sövmek için. Bu saatten sonra nasıl bitirseler tepki göreceklerdi zaten. Daha iyi bi son sezon olabilirdi tabi ama leş de değildi yani.


  • nundu  (21.05.19 21:55:40) 
@nundu, abi olay bitişle alakalı değil. ben bi tane teori geliştirmedim, ne olacağına dair en ufak bir fikrim yoktu, bütün diziyi kendim hiç fikir yürütmeksizin "ACABA NOLCAK ŞİMDİ" diyerek izledim ve son sezondan nefret ettim. ya gerçekten inanamıyorum ilk 6 sezondaki karakter gelişimlerine, hikayelere, olaylara, çekimlere vs. bakıp da son sezonun beğenilmemesini nasıl sadece "bekledikleri gibi bitmedi ondan deliriyolar"a bağlayabiliyosunuz?

yıllarca ilmek ilmek işlenmiş muhteşem bir diziydi. sonra hollywood klişeleriyle dolu, mantıksz, abuk sabuk bir şeye dönüşüverdi. "EJDERYANIN OLDUĞU DİZİDE MANTIG MI ARIYONUZ"cular var bi de, onlara bi şey demiyorum zaten analarına babalarına sabır dilemekten başka.

senaryo aşırı kopuk ve basit. olay bu. anlamsız, yersiz, mantıksız, açıkta kalmış... ve daha bissürü şey. çok var. sorun bu. iron throne'a isterlerse ismail türüt'ü oturtsunlar bana ne. olayların gelişim şekli aşırı saçma sadece.

allah aşkına koskoca cersei enkazda kalacak, daenerys öpüşürken bıçaklanacak kadın mıydı? ne sakil işler bunlar?

bi cersei'nin fetöcüleri havaya uçurduğu sahneye bak, bi son sezondaki ölümlere. arya nk'yi öldürdü eyvallah, hadi kız yıllarca assassin olmaya çalıştı ona da tamam... e bari giderken görseydik kızı? nerden geldi, nasıl fırladı arkasından? brienne of tarth... ulan dağ gibi kadını jaime kekosu ağlattı resmen, affedersin skip kaçtı. bunlar ne abi?

ilk 6 sezonda bunlar yoktu. olsaydı o zaman da eleştirilirdi. kimse "beklediğim gibi bitmedi" diye ilk 6 sezonuna 9 puan verdiği dizinin son sezonuna 3 puan vermez.
  • der meister  (21.05.19 22:03:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.