google playden oyun satın almak ve güvenlik

şimdi ben chuchel isimli oyunu oğlum için tablete indirdim. kredi kartımı da tanımlayarak indirdim. 20 tl yazıyordu oyun ücreti olarak. güvenlik önlemi olarak yapmam gerekn bir şey var mı? bu işlerden hiç anlamayan bir mağara adamına anlatacak hayırseverler aranıyor. çok teşekkürler şimdiden.

aldıktan sonra kartı kaldır geri. yoksa tıkır tıkır çeker parayı gugul, yok reklama tıkladı, yok oyun para istedi derken.

  • hasmetizm  (20.05.19 08:51:11)
Reklama tıkladı diye para çekmez ama oyun içi satın alma varsa(atıyorum 10 liraya oyun içi para satın alma gibi, ki 300 lira bile oluyo bazen) onu alabilir kredi kartı tanımlıysa tek tuşla. O yüzden çikarmanız yararınıza olabilir kartı

edit: oyuna baktım şimdi,oyun içi satın alma yokmuş. O yüzden korkmanıza gerek yok bu açıdan.
  • benign neglect  (20.05.19 08:53:46 ~ 08:55:39)
valla ben bisiklet için app almıştım zamanında. yapı kredimobilden baktım bi süre sonra google play 3tl gibi mi miktarı 30 kere falan çekmeyi denemişti. o yüzden sitelerde tanımlı kart bırakmak zengin adam riski.

  • hasmetizm  (20.05.19 09:51:23)
oyun parasi onemli degil, asil dikkat edilmesi gereken oyuna girdikten sonraki kisim.

oyunlari oyle bi dizayn ediyorlar ki, cocuk oyuna girer girmez buyuk butonlara basmaya baslayinca (hepimizde olan klasik next next refleksi gibi dusun) sakir sakir para cekmeye basliyor karttan.

siz bile oyunu oynasaniz emin olun farkinda olmadan bir seyler satin alirsiniz. karti sistemden cikarip emin olun, baska yolu kesinlikle yok.
  • bambaleyo  (20.05.19 09:51:53)
işinize yarayabilir: support.google.com

  • piyon  (20.05.19 10:53:28)