Bu konuşmalar ezberlenmiş mi? (video)

1979 yılına ait. Bu videodaki üslup, kendini ifade ediş biçimi ve yaklaşım çok hoşuma gitti. Ama sizce videodaki röportajlar gerçekten hazırlıklı mı yapılmış? Önceden hazırlanıp öyle mi konuşmuşlar yoksa spontane mi gelişmiş?

www.instagram.com

bu tip konuşmalara okulun vs diksiyonu en düzgün elemanı çağrılır ezberlenmemiştir de iyi konuşan birini bulup konuşturmuşlardır. okul vs ise burası önceden de söylenmiştir. bana da lisede bazen yarın x kişisi gelecek sana bişeyler sorabilir hazırlıklı ol falan derdi müdür.

  • avatar is back  (19.05.19 16:40:03)
93 yılında başlayan sıcağı sıcağına programı vardı bilen bilir. reality showdu genelde varoşlarda meydana gelen olayları ekrana taşıyordu. her olayda görgü tanıklarına rastgele mikrofon uzatılıyordu konuşmalar aşağı yukarı yine bu akıcılıkta. merak eden youtubeda bulabilir.

  • heidi'nin dedesi  (19.05.19 17:15:49 ~ 17:16:33)
o zamanki lise egitimi ile simdiki lise egitimi arasinda buyuk farklar var, o donemlerde ilselerde mantik, felsefe, sanat tarihi gibi dersler secmeli olmadan okutuluyordu, muhtemelen konusmalara hazirlanilmis gibi duruyor ama hazirlik olmadan da buna benzer cevaplar verirlerdi diye dusunuyorum

  • exlibris  (19.05.19 17:21:05)
laraa az söylemiş doktora yapıp gak diyemeyen insanlar var eskilerin lise mezunları bugünün doktora yapanlarını tokatlar.

soruna gelince ezberletilmemiş olabilir ama röportaj yapılacağı zaman diksiyonu düzgün insan seçilir +1
  • basond  (19.05.19 18:24:57)