[]

Gayrimenkul Değerleme Lisansı hakkında bilgi?

Ekte de görüleceği üzere daha önce gayrimenkul değerleme sınavına girdim. aldığım sonuçlar bunlar. arada başka işe girdiğim için ilgilenmedim fakat lisansım bulunsa iyi olur diye düşünüyorum. yanılmıyorsam bu sınavların ortalamasından 60 almam gerekiyor lisans almak için.

Dar kapsamlı s.p mevzuatından 64 almıştım fakat geçerlilik süresi dolmuş. bunun için yenileme eğitimi almam gerekiyormuş. bu nasıl bir eğitim? eğitimi alıp tekrar sınava mı giriyorum nasıl oluyor. aynı notu tekrar geçerli hale getirebiliyor muyum?

diğer notlarım 56-58-35 şeklinde. 35 olanı 60 civarına çıkarmam lazım sanırım. bu şekilde 60 getirip lisans alabiliyor muyum?

 
Sınavın geçerlilik süresi dolmuşsa tekrar o dersten sınava girmeniz gerekiyor maalesef.

Yenileme eğitimini belge sahibi olup, aradan 3 yıl geçmisse katılabiliyorsunuz. Yani belgeyi aldıktan 3 yıl sonra SPK size yenileme eğitimine katılmanız gerekiyor diye mesaj gönderiyor, aksi halde belgeniz askıya alınıyor.

SPK'nın yenileme eğitimlerinin hepsi online. Yani parayı yatırıyorsunuz internetten,size belli bir süre veriliyor atıyorum 1 ay. SPK'nın sistemine girip 1 ay içinde o eğitimi tamamlıyorsunuz.

Derslerden en az 50 almak, tüm derslerin ortalamasının da 60 olması gerekiyor. 35 aldığınız dersten en az 50 almanız gerekiyor.
  • Rh Negatif  (17.05.19 15:36:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.