Np hastanesinin manipülasyonu

İnternet pdf olarak indirdiğim Np'de hastanesine ait bir metinde Ces-Met mikro akım tedavisi için şu ifadeler geçiyor.

CES-MET Mikro Akım Tedavilerinin birlikte kullanımı
Ağrı tedavisi için kullanılmaktadır. Yapılan çalışma ve sonuçlarda
fibromiyaljide %91, migrende %98, kafa önü ve arkası ağrılarında
%89, kronik ağrılarda %93, kronik yorgunluk sendromunda %94
oranlarında iyileşme görülmüştür.(l)
Kaygı bozukluklarında sonuç hemen alınmaya başlanır. Depres-
yon ve uykusuzlukta ise 2-3 hafta sonunda sonuç alınmaya başla-
nır. Ağrıda sonuç alma zamanı çeşitlilik gösterir. Genellikle 2 haf-
ta içinde iyileşme eğilimi yoksa tedavi yeniden gözden geçirilir.

Ben hiçbir yerde Migrenin kesin tedavisi olduğunu görmedim.
%98 başarı oranlı bir tedavinin olduğur iddiası bir manipülasyon değil mi?

Ya sizde %98 olmazsa diyecekler ki başka hastada %98 oldu ama sizde %70. olay bu.
Hiç bir zaman kesin olur diyemezler zaten.

  • matilda  (17.05.19 13:54:52)
Yani kişiye özel bir durum mu bu?
Öyle bir anlatmışlar ki sanki kesin tedaviyi bulmuşlar gibi

  • Tamario  (17.05.19 13:57:23)
tıpta bu “mikro” olayı yaygınlaşmaya başladı anlamadım nedir ne değildir. herkes tutturmuş mikro bir şeyler. doktor 10 mg ritalin yazıyor redditteki adam mikrodozlara bölün ritalini kesin çözüm felan diyor anlamadım bu işi de.

  • dismainpula  (17.05.19 14:00:20)
Bir yerde mikro doz Lsd'nin insanı yaratıcı bir kişiliğe dönüştürdüğüde yazıyordu ama tam bilgim yok

  • Tamario  (17.05.19 14:08:55)
Np hastanesi zaten o alanda işi bilen hekimlerin çok güvendiği bir hastane değil. 100 kişiye anket yapıp sadece iyileşenlerin yüzde kaç iyileştiğini vermiş olabilirler. Normalde 100 kişi içinde kaçı iyileşti onu vermeleri lazım. Veri zaten açık değil, kaldı ki bu hastalıklarda bu oranlar mümkün değil.

  • curukturpkokusu  (17.05.19 14:44:50)