[]

Opel Corsa'yı nasıl bilirsiniz?

Selamlar,

Bir araba almam lazım, hanım da Opel Corsa beğendiğini söyledi. Benim hiç bilmediğim sular. Kendisini nasıl bilirsiniz?


Şehir içinde kullanmalık, dizel manuel vites almak niyetindeyim. dikkat etmem gereken ne var?

Bir de güçlü rakipleri neler? Onu alma bunu al diyeceğiniz bir model var mı?

edit: 2013 ve sonrası, mümkünse 1.3cdti 90 beygir.

 
Kac model alacaksiniz? Bu en onemlisi. Motor gucune baktirmadan almayin. 20 yasinda falan aliyorsaniz kesin baktirin.

Honda'lara bakin uzerine bi 5 daha ekleyip derim ben.
  • baldan kaymak  (17.05.19 10:07:14) 
B segment arabalar şehir içinde küçük aileler ve özellikle kadınlar için uygun oluyor. 1.3 cdti corsa için yeterli ve verimli bir motor, bakımını aksatmayın. Manuel alınacaksa sorun yok ama otomatiği yarı otomatik ve konforu kötü bir şanzıman, ben tercih etmem.

Rakipleri Polo, Fiesta, Jazz gibi diğer B segment araçlar. Benim birinci tercihim Jazz olurdu ama dizeli Türkiye'de yok. Yıllık 20 bin km'nin üzerine çıkmayacaksanız da dizele fazla para vermeyin, B segment benzinli araçlar da artık çok yakmıyor.
  • Abdurrahman  (17.05.19 10:18:07 ~ 10:20:00) 
ben 11 yıl corsa 1.2 motor 80 beygir benzinli kullandım. dizel yerine bunu alın yeterince ekonomik. tüpe bile gerek yok. bir de ikince el için en güvenilir araç bana göre Toyota dır. yaris 1.3 ler iyidir.

önce yarise bakın olmadı çorsa 1.2.
  • yuyu  (17.05.19 11:21:01) 
opel corsa d 1.2 eaystronic 6 sene kullandım. easytronic şanzıman haricinde beğenemdiğim bir şeyi yoktu. araç döşemeleri yıpranmadı. dizel otomatik yerine benzinli otomatik 1.4 olanları sizi tatmin eder. opel corsa d piyasası segmentinin en çok satılanı. corsa dan iyisi bence polo ancak polo fiyatları yüksek.


  • mikahakkinen  (17.05.19 11:35:08) 
ben sürüş konforu ve iç hacim açısından Fiesta yı tercih ederdim.


  • giovanne  (17.05.19 12:29:33) 
sekiz senedir kullanıyorum.gayette güzel araba.kesinlikle dizel al.expere sokmadan kesinlikle almayın.direksiyonuna dikkat edin.aldıktan sonra senede veya 15 bin km de bakımlarını muntazam yaparsanız uzun seneler kullanırsınız.1.3 den yüksek motor almazsanız hem vergi oranları iyi oluyor hemde çok az yakıyor.dezavantajıda performanstan feragat ediyorsunuz.
rakibi fiesta,polo,jazz.

  • uykulu_fb  (17.05.19 16:16:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.