[]

Uzun çizgi (konuşma çizgisi) (—) kalvyede hangi tuş ile yazılır?

yukarıdaki örneği internetten bulup kopyaladım. gerçi her zaman internetten bulup kopyalayabiliriz gerektiğinde ama kalvyeden yapmayı da öğrenmek lazım.
 
numpad sayi yazma modundayken (numlock yaniyorken) alt'a basili tutarak uzun tirenin ascii degerini girerek. yani alt + 196 (numpadden). aha yapiyorum ─ yaptim.


  • samfisher  (02.04.10 21:38:56) 
senin başlıkta kopyaladığının karakter kodu Alt + 0151


  • hikaye mesture  (02.04.10 21:56:02) 
site olarak şuna bakabilirsin; www.spike-jamie.com

ayrıca windows kullanıyorsan, başlat->tüm programlar->donatılar->sistem araçları->karakter eşlem'den araştırabilirsin.
  • hikaye mesture  (02.04.10 22:02:38) 
çalıştır a "charmap" yazarak ta bulabilirsin.


  • rurouni  (02.04.10 22:15:41) 
word kullanıyorsan o kendiliğinden büyütüyor tireleri.


  • kediebesi  (02.04.10 22:59:39 ~ 22:59:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.