[]

Eski Motorlarda Emisyon Miktarı

Eski otomobillerde emisyon miktarı ne kadardı acaba?

Sanırım yeni nesil motorlarda litre başına emisyon miktarını azaltacak teknolojiler var. Peki eskiden bu teknolojilerin olmadığı donemlerde mesela 50 sene önce lt başına hayvani emisyonlar mı oluşuyordu yoksa motor güçleri fazla olmadığı için totalde daha mı az emisyon yaratıyordu eski motorlar?


 
Motor hacimleri yuksekti. Emisyon hayvaniydi.

Ama emisyonu kontrol altina almaya yarayan ilk calisma katalitik konvantor de baya eski bir sistem. Slesifik modellerde 80'lerden, yaygin olarak 90'lardan beri var.

Sonra dpf geldi, su oldu bu oldu iste.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (16.05.19 17:47:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.