[]

türkçealtyazı altyazı kontrol grubu

bu turkceltyazi'ya bir çeviri koydum, filmi izlemek için yeterli değil etiketi koymuşlar ki çokça altyazılı film izleyen biri olarak söyleyebilirim ki bu yaptıkları haksızlık. altyazı kontrol grubuna ulaşmak istiyorum sebebini açıklamaları için nasıl ulaşabilirim bilen var mı?

ciddi çeviri hataları, ciddi imla hataları diyor. çeviri hatası yok bir kere her cümleyi üstünde dura dura çevirdim, deyimleri vs. hep kontrol ettim ama hadi diyelim 2-3 cümlede yanlış bi anlam verdim çeviriye, öyle olsa bile ciddi mi olur? imla hatası olarak da kelime bazında yok, çok kontrol ettim eminim. belki arada virgül falan hataları vardır ama ona da ciddi denmez tabii. yeterli etiketli çokça vasat altyazı gördüm, altyazımın bu etiketi almasını anlamadım. oldukça özenmiştim karşılığında böyle bir şey görünce sinirim bozuldu. merak edene mesaj atabilirim altyazı linkini. aklıma gelen tek mantıklı açıklama çoğu altyazının arasında salise boşluk bile olmaması ama film öyle ben napayım. kaynak altyazı da öyleydi. birinin konuşması bitiyor cümle sonunda cut var, sonra hemen diğer konuşma başlıyor.


 
merak ettim hangi filmle ait. gönderebilirsen sevinirim. nickimin sonuna gmail koyup atabilirsin.


  • kimlanbu  (16.05.19 16:17:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.