[]

Kedi Sorusu vol:xx

şimdi 2 -3 haftayla doğum yapan kediler var. bunlardan ilkinin sadece bir yavrusu var ve annenin fiziksel durumu iyi, keza yavru da öyle. diğer kedinin ise 4 yavrusu var ve anne zayıf süt yetmiyor gibi. ben şimdi ondan 1 yavru çalıp diğerinin altına koysam durumu nasıl algılar her iki kedi de? farkederler mi eksikliği, fazlalığı? davranışları nasıl olur?
 
kediler ne yapar bilmiyorum ama güldüm: "ben şimdi ondan 1 yavru çalıp diğerinin altına koysam" çok yaşa...


  • 4grammaton  (16.05.19 13:15:02 ~ 13:15:11) 
nasıl algılar bilemiyorum, kedidir ne yapsa yeridir.
tavsiyem veterinerden kedi sütü tozu alıp kendin beslemen yönünde.

  • tiny penny  (16.05.19 13:18:24) 
allahütealanın işine karışılmaz. çocuğu veren allah rızkını da verir.
öbür anneye de söyle, 2 tane daha yapsın. en az 3 çocuk.
hehheh.

valla bilemiyorum ya. ama hikaye çok tatlı. bir de hayvan sayfalarında böyle 2 anne 6-7 yavru beraber büyüyen kedi aileleri görmüştüm, yavrular kime yapışırsa onu emiyorlardı.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.05.19 13:39:21) 
ay çalmayın kadının çocuğunu yahu. evlat acısı falan çeker.
yetiyodur sütü bence. çok zayıfsa anneyi besleyin bol su verin. iyi baksın kendine.

  • matilda  (16.05.19 14:29:30) 
bence iyi fikir. deneyin, ise yaramazsa 3gun icinde iade edersiniz.

(annenin bebeyi dislamasi, yavrusu alinan annenin deli deli hareketlerde bulunmasi, bebenin cici anneye yanasmamasi)
  • jimicik  (16.05.19 14:39:20) 
kimsede tecrübe yoksa pazartesi deneyip bildiririm.


  • gameofannen  (16.05.19 15:17:52) 
Annesi olmasaydı denemekten zarar gelmezdi ama şimdi riskli biraz. Sizin kokunuzun sinmesini engellersiniz eldiven ile vs de diğer annenin ve yavruların kokusu sinecektir. Olursa diğer taraf emzirmezse bu sefer kendi annesi de dışlayabilir.

Anneyi beslemek en mantıklı çözüm bence. Kaliteli bebe maması verin anneye süt yapacaktır.
  • FAtE  (16.05.19 15:35:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.