keşfedilmesi gereken yazarlar- okunması gereken kitaplar

güzel sabahlar arkadaşlar

sizden türk veya yabancı çok mu çok saran yazar önerisi kitap önerisi istiyorum. özellikle türk yazarlar olsa tadından yenmez okuyup ve sevdiğim yazarlar aşağıda.

hasan ali toptaşın tüm kitaplarını okudum ve bayıldım. favorilerim gölgesizler, kuşlar yasına gider ve heba

dostoyevskiden yer altından notları ve beyaz geceleri çok sevdim. suç ve ceza yarıda kaldı.

mustafa kutlu ve tarık tufanın tüm kitaplarını okudum.

steinbeck bir harika. gazap üzümleri, fareler ve insanlar, sardalye sokağı pek tatlıydı

kafka'nın dönüşümü beni benden aldı

albert camus'un yabancısı beni başka diyarlara götürdü.

peyami safa'yı çok severim özellikle " biz insanlar" ı

saramago'nun "körlük" ü şu zamana kadar okuduğum en iyi kitaplardan.

aslı erdoğanı çok severim. kabuk adam candır.

ismail güzelsoy'u önerdiler. sizde nolursunuz ekleyin bişeyler de güzel bir liste yapayım.

sağlıcakla kalın

sait faik abasıyanık'ın öykülerini de beğenirsiniz.

  • füt  (16.05.19 10:32:14)
Jack London - Demir Ökçe
Zeynep Kaçar - Kabuk
Ferit Edgü - Hakkari'de Bir Mevsim
  • kablelvuku  (16.05.19 10:33:55)
paul auster, milan kundera, amin maalouf

  • songforsomeone  (16.05.19 10:44:40)
barış bıçakçı okumadıysanız tüm kitapları.
mahir ünsal eriş'in de kalemini beğeniyorum.
melisa kesmez

ve bence alper canıgüz mükemmel:) yazılanları takipteyim.
  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (16.05.19 10:51:54)
@mistikla afedersiniz ama yalan mı söylüyorum? niye böyle bir çaba içerisine gireyim ? yazdıklarımı okudum ve okumak istediklerim vahiyle mi bana iletilecek ? yeni yazarları kitapları bi anda aklıma gelerek mi keşfedeceğim? cevap içeriğiniz bomboş bir de ahkam kesiyorsunuz inanın çok garip...

@füt marquez okudum hocam. gogılla deseniz daha yararlı bir yorum olurdu. hayır yazar öneriniz yok niye sıradan insanların sıradan okuduklarını okuyan bir adama yorum yapma tenezzülünde bulunuyorsunuz ki ?

@her şeyi bırakıp hocam cansınız dediklerinizi de okudum. sinek ısırıklarının muallifi , bizim büyük çaresizliğimiz, bangır bangır ferdi çalıyor evde, bazen bahar çok güzeldi. melisa kesmezin son kitabı nohut odayı yeni aldım. ben de size seray şahineri öneririm.
  • raskov  (16.05.19 11:12:45 ~ 11:13:09)
panait istrati tavsiye ederim.

  • tabudeviren  (16.05.19 11:56:46)
Gogol, Ölü Canlar ve Palto
İhsan Oktay Anar, Amat ve Puslu Kıtalar Atlası
Camus, Düşüş
  • black holes in the sky  (16.05.19 11:58:25)
@tabudeviren mihail ve arkadaşı listeye yazdım hocam :))

  • raskov  (16.05.19 11:58:28 ~ 11:58:50)
@raskov sokak kizi ve angel dayi'yi da ekle hocam.

  • tabudeviren  (16.05.19 12:42:43)
Toprak Işık tavsiye ederim

  • bidakikanizialicam  (16.05.19 16:47:13)
Saramago-kabil i okudun mu hocam ?

  • Varolus sancısı  (16.05.19 18:01:33)
@varolus sancısı okumamıştım onu da listeye ekleyim hocam :))

  • raskov  (17.05.19 10:19:59)