[]

Havalandırmayı bantlamak/kapatmak

Taşındığım yurt odasında havalandırma var bi yerden hava veriyo bir yerden çekiyor işte anladığım kadarıyla. Biri odada biri banyoda. Ama odaya hava veren kisim acayip ses yapıyor. Alışamadım sese. Bantlasam ordan hava giremeyince sıkıntı olur mu binada? Ya da bi kutuyla ufak delik açıp önünü kapasam daha az ve sessiz hava çıksa? Hiç anlamadığım için soruyorum. İçerde herhangi bir doğalgaz vs yok. Her şey elektrikli. Teşekkürler
 
Hava alana dokunma zaten. Tuvalet kokusuna ve banyonun nemine yegane çözüm o.

Hava veren sadece hava vermekle yetinmeyen, yazın serinleten, kışın ısıtan bir sistem olmalı ve odanın bir yerinde açma, kapama ve dereceyi ayarlama panosu olmalı. Olmadığına emin misin?

Merkezden kontrol edildiğini varsayarsak önünü kağıt karton vs ile kapatırsan söker atar ve sese çözüm olmaz diye düşünüyorum. Bir kontraplak levha ayarlayıp dört köşeden vidalaman gerekir ki, matkap dübel vida falan gerektirir.

Beynin bir işlevi vardır. Duyduğu sesi bir süre sana iletir, dış uyaran olarak. Zaman içinde senden bi tepki ve seste bir değişme olmadığını görünce o sesi artık duymamaya başlar. Sende de aynı şey, kısa bir süre sonra gerçekleşecek. Yeter ki o zamana kadar o sesi takıntı haline getirmemeye bak.

Seni yazın bunaltacak, kışın üşütecek çözümlerden uzak dur.
  • Mirket  (15.05.19 23:30:45) 
Kapatma, dereceyi ayarlama yok maalesef. Ama kağıt havlu ile bile düzgünce yapıştırdığımda ses kesiliyor. Bir süre sonra söker mi bilmiyorum tabi. Haklısın sanırım takıntı etmezsem bir süre sonra duymayacağım. Ama duyarsam da artık kapatırım bir şeyle anladığım kadarıyla sorun sadece odanın havasız kalması olacak. Çok teşekkür ederim cevabın için.


  • Aerdem  (15.05.19 23:40:59) 
Bir şey olmaz. Havayı farklı bir yere tahliye ediyordur, tıkanma durumunda


  • neysene  (16.05.19 12:01:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.