[]

Wizz Air'in kabin bagajı

Hiç uçmadım daha önce bunlarla. Baktığım uçuş için resimdeki fiyatları verdi eksiup.com . En ucuz uçuş fiyatında 40 x 30 x 20 'lik çanta hakkın var sadece diyor. Benim tek istediğim 55cm'lik klasik kabin bagajı ile seyahat etmek aslında, öyle alıştım senelerdir. Zira 40lık çantam da yok, sıfırdan almam lazım ama alsam da o 40lık çantaya hiç bir şey sığmaz, seyahatin bir anlamı olmaz diye düşünüyorum. Ryanair'de en azından insan gibi 6euro ödeyip klasik 55 cm'lik kabin bagajı aldırtıyordu. 23 pound basic fiyatı, 79 pound wizz go'ya mı yükseltmemiz lazım illa, ara form, orta yol yok mu hiç bir şekilde?

Valla bunca zaman Ryanair, Easyjet, Pegasus ile yalnızca kabin bagajı ile yaptığım yolculuklarda direk kapıya gidip uçtum, kimse bir dakka kardeş ölçelim, tartalım bir şey demedi. Wizz airde risk alınır mı? Onun dışında olumlu, olumsuz wizz air yorumlarınızı alayım.


 
ryan ve easy ile kapıda bagajlarını ağlaya ağlaya boşaltanı çok gördüm ama herhalde otoritesin bu konuda anladığım kadarıyla. o yüzden sendeki şansla bişi olmaz diyorum.
normalde tartıyorlar, alete sokuyorlar, taciz ediyorlar. ellerinden geleni yapıyorlar yani.

  • ozdek  (15.05.19 21:35:15) 
Wizzair sakaya gelmiyor, bu small cabin bag - parali normal boy cabin bag olayini da bunlar cikardilar en basta zaten. Yani wizz go almak zorunda degilsin, basic alip ustunesadece 55lik kabin bagaji alabilirsin.

Ama cok ciddiler. Italyada, bak italyada yani, cantanin sapi sigmadi diye uzeceklerdi beni az daha.
  • kuehles blondes  (15.05.19 21:49:54) 
@kuehles çok saol ya, ileriki pencerelerde seçenek sunuyormuş dediğin gibi, ryanair'in aynısı.


  • freedonia  (15.05.19 22:03:49) 
ben direk yaşadığım bir olayı anlatayım wizz air'de. adamın valizini girişte ölçtüler. 3-4 cm fazlası var diye ekstra ücret istediler. adam tekerleklerini kırdı valizin. şimdi tekrar ölçüm sepetine koyun dedi. görevliler sonrasında onay verdi.

true story
  • test user  (16.05.19 11:22:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.