[]

gümrük vergisi

merhaba, gümrük muafiyeti kalkmis, kitap disindaki her türlü yurtdisi alisverise gümrük vergisi gelmis. ben simdi diyelim ki 1 dolara aliexpress'ten bir sey aldim. bunun vergisini nasil kesecek benden. aliexpressten alamayacagina göre, ya kredi kartindan işlem yapilirken bir kesinti olacak diye düsündüm, ya da kargo geldiginde tahsilat yapacak kargocu, bu ikincisi cok sacma ve imkansiz biliyorum. nasil olacak bu vergi kesintisi bilen var mi?
 
ptt kuryesi getirdiğinde diyecek ki 1$'ın vergisi çıktı abicim onu bi alalım. imkansız ve saçma değil zaten hali hazırda yapılan bir operasyon.ben sık sık ödüyorum o vergiyi zira


  • vladimirdökümov  (15.05.19 19:51:53 ~ 19:53:55) 
millet cildirir, cok kavga cikar bu işte. en ufak alisveris icin küsurlu vergiyi nasil ödeyecegiz, kart mi gececegiz, para üstünü ciklet olarak mi verecek kargocu. bence hala sacma, ama sen de haklisin. neler oluyor akil almaz, bu mu olmayacak.


  • proteus  (15.05.19 19:56:33) 
19 lira tuttu. sen 20 vereceksin. gelen adam 1 liram yok diyecek vs.


  • sutlu nescafe  (15.05.19 21:04:08) 
Kurye bir kağıt getirecek. Ürününüz gümrükte diye. Gidip vergisini ödeyip alacaksınız. Ürünün kapınıza gelme dönemi artık sonlanmış bulunuyor.


  • Mirket  (15.05.19 22:44:35) 
@Mirket Vergi çıkarılmış şeklinde gelecek, PTT memuruna ödenecek bu kadar basit.


  • awareim  (16.05.19 09:11:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.