[]

İşten çıkarma tazminatı

bir arkadaşın çalıştığı firma zordaymış, işten çıkarmalar olabilir diyor. aldığı maaş net 4500, sgk da bunun üzerinden. 1 yılını yeni dolduralı 1 ay oldu. tahminen alacağı tazminat ne kadar olur? saftirik eleman 1000 - 2000 gibi bir şey alacağını düşünüyor.

işe girişte senelik sözleşme imzalamış ama 1 yıl dolunca yeni bir sözleşme imzalaması yapılmamış. sözleşmesi devam ediyor sayılır mı bu durumda?


 
1 yıl üzerinden hesaplarsak, damga vergisi kesilmiş hali ile 5961 alır. kıdemde tavana takılıyor.

çalışılan her ay için de 12'ye bölüp ayla çarpın bu rakamı.
  • trajikomix  (15.05.19 17:12:49) 
Satirik eleman diye kastettiğiniz acilen hesap makinesinden uzaklaşsın sndndnnss


  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (15.05.19 18:28:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.