[]

Laptop geliştirme

4-5 senedir kullandığım bir bilgisayarım var:

www.epey.com

Isınma, donma gibi bir sorunu yok. Ama özellikle nette gezinirken, sekmeler arası geçiş yaparken, yeni bir program açarken vs. yavaş açılıyor. Üstelik içinde Avast ve Spotify harici hiçbir program yüklü değil. Format attırdık ama pek bir işe yaramadı.

Tez yazmaya başlayacağım zaten çok zor motive oldum bana problem çıkarsın istemiyorum. Bir de InDesign, Illustrator gibi programları da yüklemek istiyorum. Bu bilgisayara ne taktırsam güçlenir?

İnternette bu modelle ilgili birisi "240 gb ssd takıp +4 gb ram atarsanız herşey stabil çalışıyor." demiş. Böyle bir şey mi yaptırmayalım? Ve nerede yaptırılır?

 
görev yöneticisine bakıp RAM kullanımını kontrol edin. bence sadece ram artırmakla sekmeler arası geçiş sorunu çözülebilir. SSD takılırsa bilgisayar daha hızlı açılır, programlar daha hızlı başlar. ama bence ilk ram ile başlayın. herhangi bir bilgisayarcı yardımcı olur. ama önerim küçük yerlere gitmektense büyük bilgisayar mağazalarına gitmeniz. liste fiyatı verirler veya montaj için küçük bir miktar alırlar.


  • sttc  (14.05.19 23:18:27) 
ilk ssd şart
ikinci ram +4gb daha ekle
baska bir şey yapamazsın
ama bunları yap zaten isin fazlasıyla gorulur
o programlar da calisir ekran karti tirt degil
yardımcı oluruz eger yapamam dersen
  • kingcyrax  (14.05.19 23:44:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.