[]

photoshop type tool kullanımı ile ilgili acemi sorular

karakter büyüklüğü en fazla 72 pt'ye çıkıyor; yazı boyutunu daha da büyütmenin bir yolu var mı?

damlalık aracı vasıtasıyla dokunduğumuz zaman bize o fotoda yer alan rengi ve renk kodunu nasıl gösteriyorsa;

photoshop ile açtığımız yazılı bir fotoda yer alan yazının hangi tipte olduğu, hangi büyüklükte olduğu vs gibi ayrıntıları gösteren bir tool var mı?

 
klavyeyle değişiyor o sayı.


  • tinky winky  (14.05.19 17:31:58) 
"photoshop ile açtığımız yazılı bir fotoda yer alan yazının hangi tipte olduğu, hangi büyüklükte olduğu vs gibi ayrıntıları gösteren bir tool var mı?"

Bildiğim kadarıyla yok. Bu site üzerinden fotoğraf yükleyerek bulabilirsin.

www.myfonts.com
  • new day new life  (14.05.19 17:33:34) 
ilk olarak, 72 ye kadar çıkıyor daha ok büyümüyor diyorsan, şekle çevirip yani patlatıp büyültüp ufaltabilirsin. bir ihtimal düz arkaplan üzerine çalışıyorsan gereksiz büyük bir canvas açmış olabilirsin. ha bu arda 72 ile sınırlı değil benim kullandığım versiyon.

photoshop da açtığın fotoğraf dosyasının fontunu büyüklüğünü gösteren bir tool mevcut değil.
  • Fodera  (14.05.19 18:15:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.