[]

Uçuş Fobisi - Anadolu Yakası Psikiyatr ya da Psikolog Tavsiyesi

Şimdi diyeceksiniz ki ikisinden biri nasıl oluyor da oluyor. Anlatayım.
Eşimde uçuş fobisi var. Daha evvel bir psikiyatra gittik ilaç verdi. İlk uçuşta ilaç çok iyi geldi ve işe yaradı ancak ikincide pek etki etmedi nedense. Tranko Buskas vermişti bu arada...
Çok derin bir korku olduğunu sanmıyorum çünkü eşim yakın zamana kadar uçağa biniyordu. Son dönemde gittikçe şiddetlendi korkusu. Tabi nasıl olduğuna doktor karar verecek.
Velhasıl bu sorunu kısa sürede çözebileceğini düşündüğünüz bir psikolog var mı bildiğiniz? (Kısa süre diyorum çünkü pek vaktimiz yok) Ya da zaten çok sık uçağa binmediği için iyi bir psikiyatra gidip farklı bir ilaç vs. mi denemeliyiz?
Gerçi ben alkolle çözüleceğini düşünüyorum :) Ama eşim daha kötü olursam diye kabul etmiyor.
Tavsiyelere açığım...

 
psikiyatrik bir durum değil. psikolog ilgilenmeli. genel olarak fobilerin kesin bir sebebi yoktur. iyi bir psikolog bunu halledebilir.


  • mikahakkinen  (14.05.19 14:58:18) 
THY'nin bir uçuş korkusu programı var bu korkuyu yenmeye yönelik.
Onu bir araştırın.

  • cakabo  (14.05.19 15:50:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.